„Zawsze Przy Mnie Bądź IV”- wystawa prac Państwa Zofii i Andrzeja Tylków od soboty w Centrum Kultury w Gdowie

W najbliższą sobotę w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Państwa Zofii i Andrzeja Tylków. Wystawa zatytułowana jest ‘’Zawsze Przy Mnie Bądź IV’’. 

Prezentowane obrazy malowane są farbami akrylowymi na drewnie, z wykorzystaniem autorskich technik „postarzających”. Deski wykonane są z dębu i buku, czasami olchy. Zostają odpowiednio obrobione i wzmocnione. Wykonywane są również rzeźbienia i porzeźbienia, które korespondują z obrazem. Artyści wykorzystują w swoich pracach układ słoi, oraz naturalne pęknięcia drzewa, poprzez wkomponowanie ich w obraz, wydobywają jednocześnie ich urok. Do postarzenia obrazów wykorzystywany jest różny gradient prędkości schnięcia co najmniej dwóch rodzajów żywic. Efekt ten został uzyskany dzięki wielokrotnym próbom i stanowi wypracowaną  samodzielnie  przez autorów technikę, dzięki której prace uzyskują wygląd i fakturę zabytkowych obrazów.

Spotkanie rozpocznie się 27 października o godzinie 17.00, a uświetni je występ Artysty-Muzyka Pana Janusza Gajca, który zagra przeboje światowe na Fletni Pana.

Przypominamy także rozmowę z Artystami, która ukazała się na portalu Mój Gdów w maju 2016, przed poprzednią wystawą: „Każdy anioł jest inny”

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content