Na nic apele i przestrogi.. znów było groźnie

Kilka dni temu na naszym portalu przygotowaliśmy dla Was parę informacji dotyczących wypalania traw: Pożar łąki nie użyźni… . Na nic apele oraz prośby. Od początku tygodnia nie ma dnia, żeby strażacy nie interweniowali przy tego typu akcjach. Wystarczy ciepły dzień i strażacy mają pełne ręce roboty.

W poniedziałek trawy zapłonęły w Fałkowicach. Oprócz trawy paliły się również zarośla na powierzchni około 20 arów. Dzięki interwencji służb nie doszło do rozprzestrzenia się ognia na większy obszar.
We wtorek nieużytki zapłonęły na Niżowej. Tam z kolei spaleniu uległo około 1 ha traw. Druhowie z Winiar i Kunic, którzy przybyli na miejsce potrzebowali ponad godzinę, aby ugasić pożar.
W środę(29.03.2017) trawa w naszej gminie płonęła 3 razy. Do pierwszego pożaru doszło około godziny 17:00. Strażacy zostali zaalarmowani do Książnic. Jak okazało się na miejscu pali się trawa na znacznej powierzchni. W działaniach trwających około godzinę brali udział druhowie z Pierzchowa, Niewiarowa oraz Niegowici.
Po godzinie 19:00 doszło do kolejnego pożaru tym razem w Czyżowie. Tam na szczęście nie było tak groźnie jak w Książnicach. Po kilkunastu minutach pożar ugaszono.
Przed godziną 21:00 po raz ostatni tamtego dnia zawyły syreny. Tym razem strażacy udali się do Wieńca gdzie doszło do pożaru około 10 arów traw na nieużytkach.
Synoptycy na weekend zapowiadają znaczne ocieplenie. Temperatura ma wzrosnąć do nawet 20°C, miejmy nadzieję, że apele i przestrogi pomogą i  trawy nie będą ,,nagminnie” wypalane. 

fot. OSP Pierzchów, OSP Winiary

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content