Kolejne sukcesy młodego sportowca naszej gminy na torze kartingowym

W ostatnim numerze naszego kwartalnika Mój Gdów prezentowaliśmy sylwetkę młodego sportowca z Bilczyc: Franciszka Liszki (zobacz tutaj). Dziś miło nam poinformować, że Franek odniósł na torze kolejny sukces.

„W dniach 26-27 maja 2017 roku odbyła się II runda kartingowego pucharu Polski z serii Rok Cup Poland. Tym razem zawodnicy ścigali się  na torze w Bydgoszczy.   W najmłodszej kategorii  Baby Rok na drugim miejscu podium stanął zawodnik z Bilczyc – Franciszek Liszka – członek Tarnowskiego Klubu TTSK-K Team. W kwalifikacjach Franek osiągnął 2 czas okrążenia w stawce, a w  dwóch biegach kwalifikacyjnych przyjechał  na 1 i 2 pozycji, co zapewniło mu kolejnego dnia pierwszą pozycję startową. Natomiast w przedfinale Franciszek pewnie zajął 1 pozycję, a w finale po ostrej walce przy ataku na przedostatnim zakręcie, ostatecznie kończy zawody na 2 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – Rok Cup Poland Franciszek Liszka zajmuje 4 miejsce.

Przed Frankiem kolejne rundy Pucharu Polski, oraz dwie rundy Mistrzostw Polski – najbliższa już w następny weekend 10-11 czerwca na torze w Słomczynie- prosimy o trzymanie kciuków i kibicowanie.” Tak zawody relacjonuje Pani Jadwiga Liszka, mama Franka.

Redakcja portalu Mój Gdów trzyma mocno kciuki i gratuluje sukcesów!

cof

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content