Jak będzie wyglądał Gdowski Orszak Trzech Króli?

Jak będzie wyglądał Gdowski Orszak Trzech Króli?

To w dużej mierze będzie zależało od nas-mieszkańców, ilu nas przyjdzie i jak się ubierzemy. Byłoby pięknie jakby orszak był kolorowy, liczny i rozśpiewany.

Jak informują organizatorzy wszyscy chętni spotykają się 6 stycznia o godz. 14.00 w Gminnej Hali Sportowej, gdzie uczestników powita Orkiestra Dęta Gminy Gdów i rozpocznie się wspólne kolędowanie m.in. z kapelą Gdowianie i zespołem folklorystycznym  Zręczyce. Następnie uczestnicy spotkania wyjdą przed Halę, aby uformować Orszak, który wyruszy ulicami Gdowa pod Gdowskie Betlejem. Orszak poprowadzą Trzej Królowie, którzy pojadą bryczką, a za nimi powędrują kolędnicy i mieszkańcy. Na dzień dzisiejszy swój udział zapowiedziały grupy kolędnicze z: Czyżowa, Fałkowic, Zręczyc, Gdowa (KGW,OSP, MDP), Kunic (KGW,OSP), Podolan (KGW), Cichawy, Winiar oraz Mali Gdowianie.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do dołączenia się do Orszaku, a przede wszystkim młodzież i dzieci, które mogą założyć stroje jasełkowe lub przygotowane własnoręcznie korony. Orszak uda się do szopki, aby oddać pokłon Dzieciątku. I tam odbędzie się druga część wspólnego kolędowania. Całość uroczystości przewidziana jest na około dwie godziny.

Wolontariusze z Gimnazjum Św. Brata Alberta w imieniu organizatorów będą częstować słodyczami oraz rozdawać papierowe korony (do rozdania jest 500 sztuk). W planach przewidziany jest udział orkiestry dętej, jednak ich obecność uzależniona jest od pogody.

Organizatorzy pierwszego Gdowskiego Orszaku Trzech Króli: Gmina Gdów, Centrum Kultury oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny chcą zapoczątkować u nas tradycję, która od kilku już lat obecna jest w Polsce i z roku na rok coraz więcej miejscowości się w nią włącza. Więcej o tradycji Orszaku Trzech Króli pisaliśmy wczoraj zobacz tutaj.

Na relację z tego wydarzenia zapraszamy już w najbliższy poniedziałek.

Posłuchaj oficjalnej Pastorałki Orszaku Trzech Króli:

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content