Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się 10 i 11 listopada

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej gminie odbędą się w najbliższy weekend. 

Na sobotę, 10 listopada, w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie zaplanowany jest koncert patriotyczny „Pieśnią do Niepodległej…” z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, Chóru Tutte le Corde, Chóru Serenada oraz Zespołu Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”. Zaraz po koncercie zostanie wyświetlony film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”, opowiadający historię trzech warszawskich maturzystów, Alka, Zośki i Rudego, którzy planują rozpocząć dorosłe życie, ale ich plany burzy wybuch II wojny światowej. (Wstęp wolny, bez konieczności rezerwacji miejsc).

11 listopada uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej odprawionej w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Pamięci. Wyjątkowym momentem tego dnia będzie odsłonięcie na Pomniku tablicy, poświęconej poległym na frontach I wojny mieszkańcom gminy.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w przygotowanych uroczystościach.

Uroczyste apele szykują także uczniowie z nauczycielami w swoich szkołach. Na specjalną wystawę zaprasza Szkoła Podstawowa w Książnicach, a na Patriotyczną Wieczornicę- Szkoła z Pierzchowa:

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content