Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Książnicach. Niecodzienna wystawa

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niecodzienne świętowanie tego wydarzenia do Szkoły Podstawowej w Książnicach.

Obchody rozpoczną się już 7 listopada 2018 r. (środa) otwarciem wystawy udostępnionej przez stowarzyszenie Bochniaków, autorstwa pana Stanisława Mroza pt. „Na legionowym szlaku”. Wystawę będą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły, a jej tematyka zostanie poruszona na lekcjach historii i godzinach wychowawczych w klasach. Ponadto by umożliwić jak najszerszemu gronu odbiorców obejrzenie wystawy informujemy, że w dniach 8.11, 13.11 i 14.11 będzie możliwość obejrzenia wystawy przez rodziców naszych uczniów oraz mieszkańców Książnic. W tych dniach przed lekcjami oraz chwile po lekcjach wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających. Szczegółowy harmonogram i godziny otwarcia będą podane w informacji przed wejściem na salę widowiskową szkoły w dniu otwarcia wystawy (tj. 7.11 – środa).

Główne uroczystości szkolne związane ze stuleciem odzyskania niepodległości odbędą się w dniu 9 listopada o godz. 11.00 na sali widowiskowej. Uroczysty apel szkolny rozpoczniemy koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. W trakcie koncertu o godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla niepodległej” włączymy się całą społecznością szkolną  do wspólnego odśpiewania 4-ro zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”. W akcji tej, oprócz nas, będą brać udział przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe z kraju i ze świata (#RekordDlaNiepodległej). Po koncercie zaplanowano prelekcję dla klas 0 – III przygotowaną przez nauczycielkę historii pt. „Spotkanie z historią na żywo”. Celem spotkania będzie zaprezentowanie pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości (m. in. zdjęcia, monety z tamtego okresu, przedmioty codziennego użytku i in.). Równocześnie ze spotkaniem dla młodszych odbędzie się także wykład z historii dla uczniów klas starszych (IV – VIII) poprowadzony przez autora prezentowanej w szkole wystawy.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości zorganizowane w Szkole Podstawowej w Książnicach zakończą się zamknięciem wystawy w dniu 14.11. W tym dniu na godz. 11.00 zaplanowane jest spotkanie z p. Władysławem Wiśniowskim, mieszkańcem Książnic, który opowie uczniom historie własne oraz zasłyszane związane z Książnicami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do świętowania z nami tej szczególnej rocznicy.

Dyrektor, Grono pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Książnicach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content