Festyny z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w sołectwach w naszej gminie zorganizowano dla najmłodszych wiele pikników.

Rada Sołecka Wsi Czyżów 4 czerwca zorganizowała Festyn Rodzinny. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. loteria fantowa, zamki dmuchane, przejazd samochodem rajdowym, zabawy taneczno-ruchowe, bańki mydlane. Na scenie wystąpili młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej, Grupa Śpiewacza Uniwersytetu III Wieku z Czyżowa oraz Mali Siedlecanie. Podczas Festynu przeprowadzono zbiórkę pieniężną na rzecz Pana Daniela Filipowskiego, który 9 marca 2022 roku w trakcie pracy spadł z dachu garażu w wyniku czego prawie 3 tygodnie spędził w śpiączce. 

Pokazy motocykli, dmuchańce, spotkanie z służbami mundurowymi, malowanie twarzy, farbowanie włosów, lody, gry i zabawy z nagrodami, spotkanie z Kubusiem Puchatkiem – to z kolei atrakcje, które czekały na dzieci świętujące w Cichawie w sobotę 4 czerwca br.. Miejscem zabaw był nowy budynek remizy OSP Cichawa oraz plac przed nim.

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom i ich opiekunom za przybycie i super zabawę a motocyklistą i jednostką OSP Pierzchów, OSP Szczytniki, OSP Wiatowice, OSP Niegowić za urozmaicenie naszego wydarzenia. Podziękowania także kierujemy do pana Grzegorza Piętaka zastępcy Wójta Gminy Gdów za przybycie, miłe słowa i podarowanie słodyczy dla naszych maluchów. Przede wszystkim dziękujemy naszym druhom, sponsorom i osobą zaangażowanym w przygotowanie naszego dnia dziecka. Bez waszego wsparcia ten dzień nie byłby tak udany

– podkreślili Druhowie z OSP Cichawa na swoim funpage`u.

Nieco inny charakter miało „ognisko w Pierzchowcu na kopcu”, które rozpalono w sobotnie popołudnie. Przyjazd Krakowskiego Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego oraz krótka lekcja historii w plenerze bardzo spodobały się mieszkańcom. Wspólnie zaśpiewali oni pieśni patriotyczne oraz religijne a młodzież z tutejszej szkoły podstawowej recytowała wiersze poetek z Pierzchowa. Delegacja ułanów, sołtys oraz przewodnicząca KGW złożyli kwiaty przy pomniku generała Jana Henryka Dąbrowskiego, dla upamiętnienia rocznicy śmierci generała, która przypada 6 czerwca. Jak na ognisko przystało, nie mogło zabraknąć oczywiście kiełbasek smażonych przez Druhów z OSP oraz słodkości upieczonych przez gospodynie z KGW.

Ola Więckowska, Michael Omalchenko oraz Franek Skałka okazali się najlepszymi wędkarzami, zdobywając puchary Wójta Gminy Gdów. Podczas wędkarskiego dnia dziecka 5 czerwca na Łowisku Banan Nieznanowice odbyła się impreza organizowana przez Koło Raba. 

Mały dzieciak łowił małe rybki , większy większe, duży duże (…) dużo uśmiechu czyli pozytywnych emocji a koledzy z ZK robili co mogli aby pomóc dzieciom, np. Marek z Zenkiem donosili swoje zanęty , zmieniali zestawy, podpowiadali gdzie widzieli największe okazy. To nie wszystko, po zawodach nasz nadworny kucharz Jarek przygotował wraz synem wspaniałego grilla, a dzieciaki mogły korzystać z dalszych atrakcji, dmuchańca gdzie „fikołkowały” (…) kolejną atrakcją był pokaz Strażacki OSP Nieznanowice i tu się dopiero działo od strzelania wodą do celu po oglądanie pojazdu bojowego, ale i doszło pływanie na łódkach OSP oraz wujka Marcina. Koniec końców Wujek Kuba stoczył nierówną walkę z Strażakami, taki swoisty śmigus dyngus jednak okazało się, że profesjonaliści mają lepsze sikawki

– wspominają wydarzenie członkowie Koła Raba. 

O tym, jak wyglądał piknik w Książnicach pisaliśmy z kolei TUTAJ, a wkrótce przedstawimy pełną relację z niedzielnego festynu na Zarabiu. 

Źródło: Świetlica w Czyżowie,  OSP Cichawa, Pierzchów – Mieszkańcy Wieś, PZW Koło Raba. 

Czyżów:

Cichawa:

Pierzchów:

Zawody wędkarskie:

 

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content