„Żyj zdrowo” pod patronatem medialnym Mojego Gdowa!

11 marca 2017 r. Hotel Oriza organizuje bezpłatny dzień otwarty „Żyj zdrowo!” z dietetykami, trenerami personalnymi, prelegentem ochrony środowiska i dużą dawką fachowej wiedzy dla mieszkańców Gdowa, Wieliczki, Bochni, Dobczyc i okolic. Podczas dnia otwartego odwiedzający będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji dietetycznych, dobrać ćwiczenia do poszczególnych partii ciała, dokonać pomiaru analizatorem składu ciała i przedyskutować wyniki z dietetykami, przekonać się, że zdrowa dieta może być smaczna, zrozumieć jak ważny jest wysiłek fizyczny dla zdrowia.

Wykładowcy (dietetycy i edukatorzy żywieniowi) przeprowadzą wykłady o kontrowersyjnej tematyce: „Cukier w diecie – słodzimy czy nie słodzimy?” oraz „Nie odchudzaj się! Zmień nawyki!”, a trenerzy personalni opowiedzą jak zdrowo ćwiczyć. Osoby, które się odchudzają będą mogły dowiedzieć się jak podczas odchudzania radzić sobie z sytuacjami awaryjnymi (wesele, święta, impreza), jak zmotywować się do zmiany nawyków żywieniowych, a osoby starsze dowiedzą się jak dbać o zdrowie i zdrowo rozpieszczać dzieci i wnuki.

Eko-doradca opowie o skutkach zanieczyszczenia powietrza, wpływie smogu na zdrowie i sposobach ochrony przed tym popularnym ostatnio „zjawiskiem”. Ale to nie wszystko – uprawiający ogródki warzywne będą mogli dowiedzieć się o bezinwazyjnym i przyjaznym dla środowiska sposobie użyźniania gleby i uprawie zdrowych warzyw (bardzo ciekawe informacje o „probiotykach dla marchewki”). A ci, którzy nie lubią ćwiczyć dowiedzą się jak pokochać ruch i czerpać radość z wysiłku fizycznego a także podjąć pierwsze próby polubienia ćwiczeń pod okiem instruktorów i trenerów personalnych.

Inicjatywą jest propagowanie zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą. Oglądając piękne aktorki i przyglądając się celebrytom, którzy często mówią o diecie i ruchu, można odnieść wrażenie, że na zdrowy styl życia mogą sobie pozwolić wyłącznie twarze z okładek. Ten mit chcemy obalić właśnie przez podjętą akcję Żyj zdrowo!

Portal Mój Gdów objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. 

źródło: Hotel Oriza

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content