Znamy laureatów IX Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

Ze względu na wprowadzone obostrzenia oraz trudną sytuację epidemiczną tegoroczny Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego odbył się w  formule on-line. Jak zaznacza Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela „forma on-line miała też swoje korzyści. Zgłosili się do nas uczestnicy z różnych miejscowości w Polsce, nawet tych bardzo odległych mi.in z Bydgoszczy, Raszyna, były również zgłoszenia z bliższych nam miejscowości, Bochni, okolic Brzeska, Dobczyc, Raciechowic, Wieliczki  i oczywiście z gminy Gdów z Liplasu oraz Książnic. Pojawiły się również nowe utwory dotychczas nie prezentowane na festiwalu, co również bardzo nas cieszy. W tym roku wpłynęło 17 zgłoszeń z całej Polski, najwięcej było solistów i solistek, ale mieliśmy również trio i zespół, łącznie 28 uczestników”.

Już w najbliższą niedzielę, 29 listopada, między godziną 10 a 10.30 w Magazynie Familijnym Radia Kraków zostanie nadana audycja z udziałem Andrzeja Zielińskiego, laureatki tegorocznego Festiwalu i gospodarza naszej gminy, pana Zbigniewa Wojasa. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

Wyniki IX Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

Tegorocznych zwycięzców wybrał sam Andrzej Zieliński.

W kat. I (klasy I-III szkoły podstawowe) – I miejsce 9 letnia Zuzanna Nizioł  za piosenkę „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” (Uczennica SP nr 1 w Jadownikach), II, III i wyróżnienia nie przyznano.

W kat. II (klasy IV-VI szkoły podstawowe) – I miejsce 10 letnia Małgorzata Manthey za piosenkę „Czarodzieje” (Bydgoszcz), II miejsce 10 letnia Marcelina Gocoł za piosenkę „Pójdę do nieba” (Niepołomice), III miejsca i wyróżnień nie przyznano.

W kat III. (klasy VII-VIII szkoły podstawowe) miejsc oraz wyróżnień nie przyznano.

W kat IV. (szkoły średnie i dorośli)  – I miejsce Piotr Skóra za piosenkę „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” z Dobczyc oraz zespół „Włóczykije” za piosenkę „Śpiewam bo muszę” (Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” w Kozach), II miejsce Karina Skwarczyńska za piosenkę „Po górach po chmurach” również z fundacji „Włóczykije” oraz zespół Młode Talenty z Bochni, III miejsce Grażyna Troniarz (Centrum Kultury Raszyn), wyróżnień nie przyznano.

W tej kategorii wybrano również osobę, która zdobyła nagrodę Grand Prix, jest nią 15 letnia Oliwia Żarnowska z Krakowa (Centrum Kultury Podgórza – Klub Wola Duchacka) za piosenkę „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”.

Gratulujemy!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content