Znamy laureatów III edycji konkursu „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej”

W poniedziałek, przy kościele w Gdowie odbył się konkurs „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej”. To już trzecia edycja sierpniowego konkursu organizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie przy współpracy z Urzędem Gminy Gdów oraz z parafią NNMP w Gdowie. 

Do konkursu zostały zaproszone organizacje KGW oraz rodziny z  Gminy Gdów. Łącznie oceniono 17 bukietów, 6 w kategorii „Bukiet tradycyjny” i 11 w kategorii „Bukiet rodzinny”.

Kwietno – zielne kompozycje oceniało Jury w składzie Tomasz Miszczyk – kierownik referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oraz Anna Suchoń – instruktor plastyk gdowskiego CK. Nagrody dla laureatów wspólnie z komisją oceniającą wręczył Proboszcz Parafii NNMP w Gdowie ks. Bogusław Seweryn.

To była trzecia edycja konkurs w naszej gminie. W tym roku zgłoszeń było znacznie więcej niż w latach ubiegłych. Jury zgodnie uznało, że przygotowane bukiety były na bardzo wysokim poziomie, nagrodzone wyróżniał właściwy i bogaty dobór roślin, ale liczyła się też estetyka wykonania. Niektóre z nich zawierały szczegółowy opis składu, najwięcej roślin miał bukiet przygotowany przez panie z KGW  z Pierzchowa, liczył 58 gatunków roślin i ziół.

Wyniki obrad jury:

kategoria „Bukiet tradycyjny”
I nagroda KGW Pierzchów
II nagroda – KGW Fałkowice
III nagroda – KGW Książnice,
Wyróżnienia otrzymały: KGW Gdów,  KGW Zagórzany, Bilczyce.

kategoria „Bukiet rodzinny”
I nagroda – rodzina pani Eweliny Proszek z Marszowic
II nagroda – rodzina pani Izabeli Bujak z Wieńca
III nagroda – rodzina pani Joanny Wojas ze Stryszowej
Wyróżnienia otrzymała rodzina: pani Teresy Piwowarczyk ze Zręczyc, Katarzyny Palonek z Marszowic,  Lidii Kus z Gdowa.
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Atrakcyjne nagrody w tegorocznej edycji konkursu ufundowali: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, LODOlandia Gdów z ulicy Krakowskiej w Gdowie, Zajazd Szałas w Gdowie, Burgerovo Gdów, Słodki Kącik – Gdów, Restauracja „Oriza” Gdów, Dom w Polach, GdoveLodove (lody), Lody Wyrób Własny „U Tadka” w Gdowie, Weranda – Lodziarnia, Kawiarnia na Zarabiu w Gdowie.

 

 

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content