Z życia szkół: Odblaskowo

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach kolejny raz przystąpiła do konkursu ,,Odblaskowa szkoła”. Biorąc udział w konkursie szkoła ma możliwość wykazania, że nie tylko uczy, ale propaguje i dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, szczególnie w drodze do i ze szkoły, edukuje społeczność lokalną, przypomina rodzicom zasady prawidłowego, bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem.

W ramach projektu wszyscy uczniowie szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Uczniowie klasy II rozdawali kierowcom ulotki przypominające o zasadach bezpiecznej jazdy w obszarach w pobliżu szkół i osiedli mieszkaniowych. Nauczyciele prowadzą w klasach pogadanki przypominające o konieczności noszenia odblasków i zasadzie ograniczonego zaufania wobec nieznajomych. W październiku odbędzie się finał konkursu plastycznego ,,Nosimy odblaski”, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Bądź bezpieczny na drodze”, konkurs na prezentację multimedialną lub plakat „Bądź widoczny na drodze”, konkurs plastyczno-lingwistyczny „Watch out for traffic!” W najbliższym czasie uczniowie zostaną zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach projektu szkoła podjęła również współpracę z Komisariatem Policji w Gdowie. Dzięki zaplanowanym spotkaniom z funkcjonariuszami, zarówno dzieci jak i ich rodzice będą mieli możliwość przypomnienia sobie zasad bezpiecznego ruchu pieszych i rowerzystów.

Koordynatorzy projektu

[Not a valid template]

Od 1 października także uczniowie Szkoły w Pierzchowie zobowiązani są do noszenia kamizelek odblaskowych. W związku z tym klasa VI postanowiła pokazać młodszym kolegom, że odblaski mogą nie tylko ratować życie, ale i dać szansę na dobrą zabawę. Przekonali się o tym Kuba, Oliwia, Ola, Karolina i Gabrysia, którzy wzięli udział w sesji zdjęciowej pt. „Odblaski życia”. Najlepsze zdjęcia wezmą udział w ogólnopolskim konkursie „Odblaskowa klasa”.

[Not a valid template]

źródło:  Szkoła Podstawowa w Szczytnikach,  www.sppierzchow.gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content