Żeńska drużyna Zieloni Niegowić na turnieju w Mikluszowicach

Pierwszego października żeńska drużyna Zielonych Niegowić wzięła udział w turnieju piłkarskich w Mikluszowicach. Turniej odbył się w ramach rozgrywek Wielickiej Ligi Okręgowej Kobiet. W zawodach – oprócz drużyny z Niegowici wzięły udział trzy zespoły: Akademia Sportu Świątniki Górne, Promień Mikluszowice oraz KS Rajsko.
Wyniki zespołu z Niegowici:
Akademia Sportu Świątniki – Zieloni Niegowić 2:1
Promień Mikluszowice – Zieloni Niegowić 2:2
KS Rajsko – Zieloni Niegowić 1:1

Pomysł utworzenia żeńskiej drużyny narodził się w głowach członków zarządu LKS Zieloni Niegowić już blisko rok temu. Ponieważ swoją inicjatywę wykazywały również dziewczęta, na początku maja bieżącego roku została podjęta decyzja o rozpoczęciu treningów.
Zawodniczki trenują obecnie trzy razy w tygodniu pod okiem trenera Piotra Kalety na obiektach: Zieloni Niegowić oraz na „Orliku” w Niegowici. W zajęciach początkowo uczestniczyło 8 dziewcząt, w chwili obecnej sekcja liczy już 14 zawodniczek.

Zespół bardzo serdecznie zaprasza na swoje treningi wszystkie dziewczęta z Gminy Gdów ( i nie tylko) w wieku 12-18 lat, które chciałyby spędzić aktywnie czas. Treningi odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00 na boisku LKS Zieloni Niegowić oraz w środy o godz. 18.00 na „Orliku” w Niegowici.

[Not a valid template]

fot. Patrycja Kulma

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content