„Zemsta” otworzy cykl wydarzeń związanych z 750 – leciem Lokacji Gdowa

W tym roku przypada 750. rocznica Lokacji Gdowa. Pierwszym wydarzeniem z cyklu zaplanowanych z tej okazji, jest spektakl „Zemsta” na którą zapraszają Wójt Gminy Gdów wraz z Stowarzyszeniem Teatr pod Zamkiem w Dobczycach.

Widowisko odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. o godz. 15:30 w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie, a bezpłatne wejściówki dla mieszkańców można już odebrać w Centrum Kultury w Gdowie.

W widowisku reżyserowanym przez panią Magdalenę Sokołowską – Gawrońską wystąpią Piotr Skóra (w roli Cześnika), Katarzyna Matoga jako Podstolina, Adam Ruta grający Rejenta. W rolę Papkina wcieli się Paweł Stoch, Wacława – Paweł Piwowarczyk a Klary – Julia Piwowarczyk. Na gdowskiej scenie zagra też Arkadiusz Koliński – jako Dyndalski oraz Marek Cieślak, który wcieli się w rolę Mularza. O scenografię zadba Anita Werner, koordynatorem przedstawienia jest Danuta Kasprzyk.

Na sztukę w wykonaniu Teatru pod Zamkiem Dobczyce zaprasza odtwórca roli Cześnika – Piotr Skóra na filmie, który można zobaczyć TUTAJ.

Warto także przed udaniem się na spektakl już teraz poznać głównych bohaterów na filmie TUTAJ. 

 Serdecznie zapraszamy! Pamiętajcie o odebraniu wejściówek z Centrum Kultury. 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content