Zebrali prawie tonę karmy!

Centrum Wolontariatu w Podolanach podliczyło zbiórkę publiczną, którą przeprowadzało w dniach  od 22 października do 6 listopada. W tym roku w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom w schronisku przetrwać zimę- edycja trzecia”  udało się zebrać ponad 980 kg karmy dla zwierząt oraz niezbędne w schronisku koce, ręczniki, prześcieradła i także akcesoria takie jak miski, zabawki, smycze. Nie udałoby się osiągnąć takiego wyniku, gdyby do akcji nie przyłączy się Przedszkola oraz Szkoły Podstawowe z terenu gminy Gdów. 

Na FB Centrum Wolontariatu zostały zamieszczone podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcję: „Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę, wolontariuszom, szkolnym samorządom oraz szkolnym kołom wolontariatu i ich opiekunom, którzy w swych placówkach organizowali zbiórkę. Dziękujemy także wolontariuszom i osobom, które pomogły zwieźć w jedno miejsce zebrane rzeczy i je podliczyć oraz Panu Jakubowi za przygotowanie plakatów”.
Wszystkie zebrane dary trafiły do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu oraz do Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów.

Zebrano:

1. Sucha karma dla psów – 507,675 kg
2. Mokra karma dla psów – 313,34 kg
3. Sucha karma dla kotów – 94,44 kg
4. Mokra karma dla kotów – 70,73 kg

Poduszki (20 szt), maskotki (14 szt), swetry (3 szt), koce, kołdry, prześcieradła (107), piszczałki (8 szt), transporter (1 szt), przysmaki dla zwierząt (59 szt), ręczniki (28 szt), miski (16 szt), szelki (1 szt), zabawki (25 szt), obroża (5 szt) , smycz (2 szt).

źródło: Centrum Wolontariatu w Podolanach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content