Zbiórka krwi już 3 lipca w Centrum Kultury w Gdowie

3 lipca w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa będą czekać na ochotników chcących podzielić się z innymi drogocennym darem krwi, w godzinach: 9.00-13.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. 

Na Facebook’u utworzono stronę z wydarzeniem: Zbiórka Krwi w Gdowie. Można tam zaznaczyć swój udział w akcji, jak również w prosty sposób poinformować swoich znajomych o akcji, poprzez zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu. A przecież o to chodzi, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zbiórce, im więcej dawców, tym więcej krwi dla potrzebujących. Nie bądźmy obojętni.

Przypominamy-Jak oddać krew?

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

– dowód osobisty, legitymację studencką,

– paszport, prawo jazdy,

– dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content