Zaproszenie dla seniorów na wyjątkowe warsztaty o bezpieczeństwie na drodze.

Wyjątkowe spotkanie dla Seniorów z gminy Gdów dotyczące bezpieczeństwa na drodze już 29 września 2023 r. w Centrum Kultury w Gdowie (ul. Krakowska 398) w godzinach 11:00-14:00. Organizatorzy zapraszają osoby w wieku 60+ do udziału w akcji informacyjno – edukacyjnej o nazwie „Senior na drodze do… bezpieczeństwa”. Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym, jednoślady zostaną także bezpłatnie doposażone w obowiązkowe oświetlenie. Osoby, na co dzień kierujący autem, będą mogły bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Instruktor sprawdzi jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania. Ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze. Tego dnia policjant, na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże im bezpieczne rozwiązania. Dla uczestników przewidziano nagrody i niespodzianki. Zapowiada się miłe spotkanie, połączone z cennymi informacjami o bezpieczeństwie seniorów. 

Akcja skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, pieszych oraz kierowców. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drodze. Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze

– informuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

Na akcję zaprasza Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorami i partnerami akcji są Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policja i Żandarmeria Wojskowa. Prelekcje odbywają się we wszystkich 16 województwach, a jedną z lokalizacji w województwie małopolskim jest właśnie Gdów. Do wydarzenia włączy się również  Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie.

Więcej informacji na stronie https://seniornadrodze.pl/.

W imieniu organizatorów zapraszamy seniorów już 29 września 2023 r. do Centrum Kultury w Gdowie na godzinę 11:00. 

Źródło: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, gmina Gdów

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content