Za 10 dni finał WOŚP – Gdów także pomaga!

Już za 10 dni rusza kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 24 wolontariusze w całej Polsce, ale także w wybranych miastach poza jej granicami, będą zbierać datki na cele charytatywne. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego na dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Włączyć się w akcję można nie tylko przez darowiznę do puszki, ale także udział w aukcjach charytatywnych, licytując złote karty i serduszka lub wpłacając pieniądze na podane konta (więcej informacji na stronie fundacji).

Ponieważ akcja prowadzona jest prawie od ćwierćwiecza, prawie każdy z nas o niej słyszał. I choć pojawiają się krytyczne komentarze, m.in. ze względu na kontrowersyjną postać głównego szefa WOŚP- Jurka Owsiaka, to jednak ludzie chętnie włączają się w pomoc poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu. Niezaprzeczalnym jest fakt, że nasze szpitale, głównie oddziały dziecięce zostały przez ostatnie lata mocno doposażone w bardzo drogie aparatury medyczne, właśnie dzięki Wielkiej Orkiestrze. Jak podaje Fundacja „w ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 650 mln PLN(1).

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także szereg imprez towarzyszących: koncerty, mecze, wystawy, specjalne akcje internetowe.
Tylko w tym roku do puszek zbierać pieniądze będzie ok. 1200 wolontariuszy. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, identyfikator, co więcej, zawsze powinni chodzić co najmniej w dwie osoby. Na 24 Finał WOŚP w Polsce zarejestrowanych jest 1436 sztabów, z czego jeden (poz. 254 na liście sztabów) jest nasz gdowski. Swoją siedzibę wolontariusze będą mieć w budynku Centrum Kultury w Gdowie, a szefować im będzie Natalia Marszałek. Do naszego sztabu przyłączyły się gmina Łapanów oraz gmina Raciechowice.  Na terenie tych trzech gmin kwestować będzie ponad 200 wolontariuszy, spotkać ich będzie można przy kościołach, sklepach czy na stacjach benzynowych.
Tylko w ubiegłym roku sztab gdowski zebrał i przekazał kwotę: ponad 32 tys zł, a dwa lata temu prawie 44 tysięcy(2). Mamy nadzieję, że w tym roku też nie zawiedziemy.

[Not a valid template]

 

 

 

(1) Źródło: http://www.wosp.org.pl/final/o_finale

(2) Źródło: https://www.facebook.com/WospGdow/?fref=ts

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content