Z życia szkół…Od ziarenka do bochenka, Dzień Otwartych Koszar oraz spotkanie z policjantem

„Od ziarenka do bochenka”

Jakie rośliny uprawia się na polu? Skąd się bierze mąka w sklepie? Jak powstaje chleb? – na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy III d Szkoły Podstawowej w Gdowie, podczas cyklu zajęć lekcyjnych dotyczących produkcji chleba. Na początku uczniowie oglądali zdjęcia różnych roślin oleistych i włóknistych oraz ziarna roślin zbożowych. Wskazywali podobieństwa i różnice. Następnie omawiali cykl produkcyjny chleba z podkreśleniem kolejnych czynności oraz wykonujących je osób. Końcowym etapem było pieczenie chleba. Uczniowie dodawali poszczególne składniki do miski, które wcześniej musieli odmierzyć lub zważyć. Następnie wyrabiali ciasto i czekali, aż urośnie. Wyrośnięte ciasto umieścili w formie i upiekli (dzięki uprzejmości pań kucharek ze szkoły). Gdy chleb był gotowy, wszyscy ze smakiem go zjedli. Był bardzo smaczny!

[Not a valid template]

Dzień Otwartych Koszar

Dnia 23.09.2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Pierzchowa i ze Zręczyc odwiedzili jednostkę wojskową XVI Batalionu Powietrznodesantowego, gdzie uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar. Po wysłuchaniu powitania, dzieci obejrzały piękny pokaz defilady w wykonaniu wojskowej orkiestry dętej. Następnie grupa została oprowadzona po jednostce. Dane im było z bliska obejrzeć różnorodny sprzęt, postrzelać z karabinu, poddać się musztrze, zasiąść za sterami wojskowego samolotu, zobaczyć symulatory skoków spadochronowych, a nawet przymierzyć spadochrony! Uczniowie już zapowiedzieli swoją rewizytę, dlatego z niecierpliwością czekają na kolejny dzień otwarty!

[Not a valid template]

[Not a valid template]

12 września uczniów ze Szkoły Podstawowej w Winiarach odwiedził pan Policjant:

[Not a valid template]

źródło:/www.spgdow.szkolnastrona.pl/,www.spzreczyce.szkolnastrona.pl/   www.sppierzchow.gdow.pl/, http://www.spwiniary.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content