Z życia szkół: Obchody Dnia Niepodległości, akcja Śniadanie Daje Moc, Dzień Zwierząt

Nadrabiając zaległości, które są wynikiem wczorajszej awarii technicznej, prezentujemy dziś cykl „Z życia szkół”.

W ubiegłym tygodniu we wszystkich w Szkołach odbyły się uroczyste apele z okazji Dnia Niepodległości, w Pierzchowie 10 listopada miała miejsce Wieczornica Patriotyczna. Także w ubiegłym tygodniu kilka Szkół uczestniczyło w akcji Śniadanie Daje Moc, a w Zręczycach przedszkolaki  miały wyjątkową lekcję muzykia w Szczytnikach obchodzono dzień Patrona i Dzień Zwierząt.

Obchody Dnia Niepodległości w naszych szkołach:

[Not a valid template]

Wieczornica Patriotyczna w Pierzchowie

        Wieczorem 10 listopada 2016r. Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie miała zaszczyt po raz kolejny uczcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W wieczornicę zaangażowali się z równym zapałem uczniowie, absolwenci, grono pedagogiczne oraz rodzice. Czynny udział w „wieczornym śpiewaniu” wzięło także Koło Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa. Nasze obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnili przedstawiciele samorządu lokalnego z panem Wójtem na czele oraz sołtysi Pierzchowa i Niewiarowa, a także ks. Dziekan i była pani dyrektor naszej szkoły.
W ten podniosły wieczór nie zabrakło refleksji nad losem wszystkich, którzy poświęcili swoje życie dla niepodległej Polski, ale także i radości z Polski i Polaków, którzy dzisiaj swoim codziennym trudem budują Niepodległą. Pieśni i piosenki wykonane zarówno przez młodzież jak i panie z KGW, wiersze polskich poetów oraz kilka słów o historii naszego kraju, tej trudnej, ale jakże pięknej historii pozwoliły wszystkim uczestnikom tego wydarzenia wprowadzić się w podniosły nastrój. Każdy z obecnych mógł również poprzez wspólne śpiewanie radować się z naszej wolności.

[Not a valid template]

Śniadanie Daje Moc- uczniowie z Marszowic i z Jaroszówki w akcji

8  listopada  2016 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach i w Jaroszówce wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Głównym założeniem tej akcji jest  zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły zdrowe  produkty, z których wspólnie przygotowały śniadanie. Dzieci miały ogromną frajdę z tego, że mogły przygotować posiłek ze swoimi kolegami. Miały okazję próbować nowych smaków oraz poznać 12 zasad zdrowego odżywiania.

[Not a valid template]

Zręczyce

   W dniu 8 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” wzięły udział w wyjątkowej lekcji muzyki. Dlaczego wyjątkowej? Podczas zajęć towarzyszyły im skrzypce. Zajęcia rozpoczęły się od zagadki muzycznej zagranej właśnie na tym instrumencie przez nauczycielkę – p. J. Pudlik. Ponieważ zbliża się Dzień Niepodległości zagraną pieśnią był hymn państwowy, rozpoznany z łatwością przez dzieci. Po przypomnieniu pozostałych symboli narodowych nadszedł czas na bliższe zapoznanie się ze skrzypcami. Dzieci poznały ich budowę, sposoby wydobywania dźwięków oraz ciekawostki, które niekiedy wywoływały na twarzach ogromne zdziwienie. Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w grze na skrzypcach.

[Not a valid template]

Październik w szkole w Szczytnikach

07.10.2016, Dzień Zwierząt obchodzimy już kolejny raz w związku z Dniem Świętego Franciszka z Asyżu. Tegoroczny miał hasło” Święty Franciszek-patron ekologów i zwiastun pokoju”. Trudno powiedzieć, kiedy odbył się ten dzień po raz pierwszy w naszej szkole, ale z pewnością obecni – niektórzy – rodzice brali w nim udział jako uczniowie.  Pamiętna była kura, która „zniosła” (lub jej właścicielka przyniosła) jajko czy wietnamska świnka – tę gościliśmy z oczywistych powodów – tylko chwilkę na wystawie. Zwieńczeniem działań w każdym roku jest wystawa zwierząt domowych, z tegorocznej zamieszczamy kilka zdjęć. Od kilku lat oprócz zwierząt prezentujemy również uprawiane przez uczniów  rośliny.

[Not a valid template]

25.10.2016 Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce, której celem było podziwianie pięknej polskiej złotej jesieni. W lasach pszczyńskich odwiedziliśmy rezerwatŻubrowisko„. Rodzina żubrów pokazała się nam z najlepszej strony i chętnie prezentowała swoje atrybutyNastępnie złożyliśmy wizytę na zamku w PszczynieJednakże najatrakcyjniejsza część wyjazdu miała miejsce w pobliżu leśniczówki, w uroczym zakątku leśnym przeznaczonym na ogniska. Oprócz pysznej kiełbaski, uczniowie mieli szansę pooddychać świeżym powietrzem pszczyńskim, zwiedzić na własną rękę zakamarki leśneDodatkową atrakcją były zadania, dzięki którym uczniowie aktywnie poznawali, integrowali się w małych grupach, wspólnie rozwiązywali zagadki i zadania i szukali ciekawostek.

[Not a valid template]

27.10.2016 Święto Patrona Szkoły. W tym dniu wszyscy wychowankowie wzięli udział w Wielkim Dyktandzie związanym z życiem i twórczością Janiny Porazińskiej o pióro Szkolnego Mistrza OrtografiiDzień ten zapoczątkował również nowy projektCzytajmy razem” w ramach akcji Narodowego Czytania. Podsumowanie obu akcji w listopadzie.

[Not a valid template]

spzreczyce.szkolnastrona.pl, www.sppierzchow.gdow.pl/, www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl/, www.spszczytniki.szkolnastrona.pl/, https://spbilczyce.edupage.org,  www.spniegowic.szkolnastrona.pl, www.spgdow.szkolnastrona.pl, Szkoła Podstawowa w Marszowicach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content