Z życia szkół i przedszkoli..

W dzisiejszym przeglądzie wydarzeń z życia szkół na pierwszy plan wysuwają się obchody nadejścia pierwszego dnia wiosny. 

W „Pierwszy Dzień Wiosny” dzieci z Przedszkola w Szczytnikach w wiosennym nastroju przeszły ulicami miejscowości z kukłą Marzanną. 

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, pięknie Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy…” Tymi słowami jednej z piosenek klasa I oraz dwie klasy 0 wraz z wychowawczyniami przypomniały mieszkańcom Zręczyc o Pierwszym Dniu Wiosny. Przedszkolaki dzielnie dźwigały przygotowane przez siebie Marzanny. Po dotarciu na pobliską łąkę nastąpiło symboliczne pożegnanie Zimy. Po powrocie, przed szkołą, czekała na uczniów sama Pani Wiosna, w którą wcieliła się Iga Natanek z klasy I. Każdy otrzymał od niej ręcznie robiony, wykonany przez klasę I kwiat. Wiosna zaprosił również do wspólnego pochodu. Na koniec otrzymane kwiaty przyozdobiły przyszkolną zieleń. Teraz już wszyscy wiedzą o nadejściu Wiosny.

W Pierzchowie pierwszy dzień wiosny przywitany został  z radością, bowiem samorząd uczniowski przygotował z tej okazji wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów w ramach konkursu pt. „Zwiastuny wiosny”. Następnie jury wybrało i nagrodziło prace plastyczne przedstawiające wizerunek Pani Wiosny. Pierwszą część spotkania zakończyły występy klasy II i III. Młodsi uczniowie uraczyli nas piosenkami o tematyce wiosennej. Na zakończenie w krzyżowy ogień pytań wzięci zostali nauczyciele, dla których przygotowano wierszowane zagadki. Spotkanie zwieńczone zostało spacerem klas I-III, podczas którego ostatecznie pożegnano zimę, topiąc marzannę.

W Bilczycach 21 marca wszystkie przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane na zielono a na głowach miały bardzo wiosenne nakrycia głowy, które wykonały w domach. W tym dniu udali się na wiosenny spacer, podczas którego śpiewali wiosenne piosenki. Dzieci niosły przygotowaną przez siebie Marzannę a następnie w symboliczny sposób pożegnały zimę. Po powrocie do szkoły przyozdobili trawnik własnoręcznie wykonanymi kwiatami. Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy bardzo miło i radośnie.  

Także uczniowie z Jaroszówki zaakcentowały nadejście wiosny żółto-zielonymi barwami, wiosennymi nakryciami głowy i pogodnymi piosenkami.

Co jeszcze ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie w naszych szkołach?

22 marca grupa „Rewita”przeniosła  uczniów z Pierzchowa do czasów średniowiecza:

W Szczytnikach już po raz piąty odbył się przegląd „Mam Talent”. Swoją obecnością zaszczyciły uczniów przedszkolaki wraz z p. Dyrektor. Uczestnicy przeglądu – a było ich ponad 30! – prezentowali różnorodne uzdolnienia. Można było podziwiać śpiew kilku wokalistek, w tym jedną śpiewającą w języku francuskim, grę na pianinie i dzwonkach, taniec, umiejętność ułożenia kostki Rubika w 30 sekund, gimnastykę, karate, recytację wiersza. Dzieci na tę okazję nakręciły filmy – mogliśmy podziwiać koleżanki jeżdżące na koniach i tańczące w zespole taniec nowoczesny. Z pewnością zapamiętamy na długo zespół folklorystyczny, który powstał specjalnie na tą okazję, czy grę patelniami i talerzami w… ping-ponga! Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i kubkami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Niegowić, Konkurs Matematyczny Pangea jest konkursem międzynarodowym.. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół.  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów oraz liceów i techników. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici Kacper Lupa, został finalistą tego konkursu; zdobywając maksymalną ilość punktów – 30 pkt.  W nagrodę pojedzie do Warszawy, gdzie odbędzie się etap finałowy. Drugie miejsce w etapie szkolnym zajął Filip Francuz uzyskując 22,5 punktów, a trzecie Mateusz Turakiewicz uzyskując 20 punktów.

Uczniowie z Bilczyc na wycieczcce do Krakowa:

http://spzreczyce.szkolnastrona.pl; http://sppierzchow.gdow.pl/; http://spszczytniki.szkolnastrona.pl;  https://spbilczyce.edupage.org; SP Jaroszówka

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content