Z życia szkół i przedszkoli…

Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Dzieci z grupy „Motylków”, naszego przedszkola, zaprosiły uczniów klasy II „c” i II „d” Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie na przedstawienie „Witaj Wiosno”. Goście przybyli do nas 28 marca i z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością śledzili poczynania swoich młodszych kolegów.

„Motylki” po raz kolejny pokazały swój kunszt aktorski; dzieci grały, śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze na powitanie wiosny. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami uczniów i licznymi pochwałami Pań wychowawczyń klas II. „Motylki” otrzymały również od swoich starszych kolegów słodkie upominki, które sprawiły im ogromną radość. Serdecznie dziękujemy Uczniom klas II i ich Wychowawczyniom za odwiedziny i tak miłe, wspólnie spędzone chwile.

„Motylki” z wychowawczyniami

Przedszkolaki z grupy „Motylków” wybrały się z wizytą do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 6 przy ul. Aleksandry 2 w Krakowie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm i kurtkę czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Dziękujemy Dowództwu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Krakowie za miłe spotkanie!!!

Szczególne podziękowania dla Pana Piotra Kowalskiego za zaproszenie, poświęcony nam czas i ciekawe informacje na temat pracy strażaka.

 

Dzieci z grupy „Motylków” odwiedziły Kraków i wzięły udział w warsztatach „Legendy i zwyczaje krakowskie”. Warsztaty odbywały się w Pałacu Krzysztofory zwanym potocznie Krzysztoforami. Pałac jest usytuowany  w zachodniej pierzei Rynku Głównego pod numerem 35. Jest to jedna z najświetniejszych pod względem rangi i okazałości rezydencji miejskich w Krakowie. Z wielowiekową budowlą krzysztoforską związane są liczne legendy,
w tym o czarnoksiężniku Twardowskim i skarbach w piwnicach przydające jej tajemniczości. Organizowane tam warsztaty dają dzieciom możliwość poznania najpopularniejszych legend, prezentują też genezę dawnych zwyczajów, charakterystycznych dla Krakowa.  Elementem ubarwiającym spotkanie jest bezpośredni kontakt z rzeźbami prezentującymi Smoka Wawelskiego, pana Twardowskiego, Wandę czy Lajkonika. Dzieci, wykorzystując technikę dramy, mogą wcielić się w legendarne postaci lub same zaprezentować własne wersje legend w formie plastycznej czy literackiej.

SP Gdów

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Gdowie zaprasza w dniach:

od 6 kwietnia do 7 kwietnia 2017r. w godzinach od 7:30 do 18:00, oraz w dniach od 10 kwietnia do 11 kwietnia 2017r. w godzinach od 7:30 do 14:30 na świąteczny kiermasz  wielkanocnych ozdób, stroików, kartek i wypieków.

Kiermasz prowadzony będzie w szkole na holu św. Jana Kantego. Ozdoby świąteczne i wypieki przygotowali uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.

 

Rada Rodziców

 

źródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/; Przedszkole Samorzadowe w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content