Z życia szkół…

W minionym tygodniu szkoły w dalszym ciągu uroczyście świętowały Dzień Babci i Dzień Dziadka. W wielu szkołach odbył się apel oraz słodki poczęstunek, podczas którego wnukowie złożyli życzenia wszystkim solenizantom. Miały miejsce także bale karnawałowe, podczas których uczniowie poprzebierali się za swoich ulubionych bohaterów. Były także kolejne sukcesy w wygranych konkursach. 30 stycznia uczniowie rozpoczęli Ferie zimowe 2023, które potrwają do 12 lutego.

Zapraszamy na kolejny przegląd wybranych wydarzeń z życia szkół z terenu naszej gminy.


Szkoła Podstawowa w Bilczycach

25 stycznia w szkole odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie radośnie bawili się w rytm muzyki oraz brały udział w zabawach i konkursach tanecznych. Najmłodsi poprzebierali się w swoje ulubione postacie. Konferansjerem był sam ks. proboszcz mgr Bogusław Seweryn z Gdowa, który przygotował różne atrakcje. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w bańkach mydlanych. To był dzień pełen wrażeń, kolorów i dźwięków.


Szkoła Podstawowa w Gdowie

18 uczniów ze Szkoły Podstawowej Gdowie dołączyło do grona wolontariuszy w gdowskim sztabie 31 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano 58 450 zł, w tym 49 501,68 zł za sprawą wolontariuszy, a 8 948,32 zł wrzucono do puszek stacjonarnych.

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie powrócili jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odzew uczniów na propozycję wolontariatu podczas Finału WOŚP był bardzo duży. Poprzez wolontariat uczą się odpowiedzialności, rozwijają umiejętność komunikacji oraz współpracy w grupie. Mam nadzieję, że wolontariuszy nie zabraknie, ponieważ uczniowie już deklarują chęć udziału w przyszłorocznym Finale WOŚP

– informuje pani Dorota Kasprzyk, wspierająca gdowski sztab.


Przedszkole w Gdowie

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą podziwiali swoje wnuki.


Szkoła Podstawowa w Jaroszówce

W minionym tygodniu w społeczność szkolna świętowała Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali piękne przedstawienia, śpiewy, tańce i wiersze. Dzięki pomocy rodziców został przygotowany pyszny poczęstunek dla gości, a to wszystko przy pięknie udekorowanych stołach.

24 stycznia wieczorem odbyła się w szkole Dyskoteka Karnawałowa dla klas starszych,  a 26 stycznia dla klas młodszych. Do  szkoły zjechały się same gwiazdy. Najmłodsi poprzebierali się w swoich ulubionych bohaterów. Były tańce, zabawy i pokaz mody! W ramach regeneracji był pyszny poczęstunek zorganizowany dzięki pomocy rodziców.


Szkoła Podstawowa w Książnicach

24 stycznia w szkole miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dyrektor Mateusz Dylawerski przywitał wszystkich zaproszonych, a uczniowie zaprezentowali przepiękny program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki, układy taneczne oraz jasełka. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając wnuków gromkimi brawami. Wszyscy artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na zakończenie uroczystości z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Rada Rodziców przygotowała także słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci, poprzez swoje występy mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. -relacjonuje szkoła.


Szkoła Podstawowa w Marszowicach

23.01.2023 r.  Samorząd Uczniowski zorganizował „Leniwy poniedziałek”. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub z przedmiotami związanymi ze spaniem i leniuchowaniem. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się do akcji, zostali nagrodzeni drobną słodkością.

W minionym tygodniu w szkole odbył się Bal Karnawałowy. Najmłodsi uczniowie poprzebierali się w swoje ulubione postacie. Wszyscy radośnie bawili się w rytm muzyki oraz brali udział w zabawach i konkursach tanecznych. Z pewnością to był dzień pełen wrażeń.


Szkoła Podstawowa w Niegowici

,,Hej kolęda, kolęda …” – W ostatnim dniu przed rozpoczęciem przerwy zimowej w szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym uczestniczyli już tradycyjnie wszyscy uczniowie. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: młodsi uczniowie klasy 0-3 i starsi uczniowie klasy 4-8, w każdej z kategorii wystąpiły zespoły klasowe oraz soliści. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużym poziomem artystycznym, pomysłowością i zaangażowaniem, zatem jurorzy mieli bardzo trudną pracę, by wybrać tych najlepszych z najlepszych.

W dniach 25 i 26 stycznia 2023 r. w szkole odbyły się szkolne eliminacje do gminnego etapu 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy byli oceniani za: opanowanie tekstu, sposób recytacji (dykcja, interpunkcja, akcent wyrazowy i zdaniowy, siła głosu, dostosowanie recytacji do wymogów tekstu…) i ogólne wrażenie artystyczne. Po uważnym wysłuchaniu wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki, a p. dyrektor Małgorzata Dymek wręczyła dyplomy  w dniu 27 stycznia 2023 r. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Szkoła Podstawowa w Pierzchowie

W minionym tygodniu w szkole odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie poprzebierali się w swoje ulubione postacie. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie brali udział w zabawach oraz tańcach. To był wyjątkowo bajkowy dzień, pełen wrażeń i zabawy.


26 stycznia w szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W konkursie wzięło udział ośmiu uczestników, którzy zmierzyli się w dwóch kategoriach: ,,Recytacja’’ i ,,Wywiedzione ze słowa’’. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach.

26 i 27 stycznia 2023 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariuszy zorganizował w szkole Zimową Loterię Fantową. Na dolnym korytarzu organizatorzy rozprowadzali losy za 2 lub 5 złotych. Każdy los wygrywał, a ponadto w piątek, odbyło się losowanie głównej nagrody – paczki słodyczy, która trafiła do uczennicy klasy I. Dochód z loterii wyniósł 835,00 zł i zostanie przeznaczony na zakup dekoracji/kurtyny na przedstawienia szkolne.


Przedszkole w Szczytnikach

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z przedszkola przygotowały specjalny dla nich program artystyczny. Recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Starsze dzieci przedstawiły dodatkowo „Jasełka”. Występ dzieci został zorganizowany w remizie strażackiej w Szczytnikach. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonali dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek.

23.01.2023 roku została zorganizowana zabawa karnawałowa. Dzieciaki były przebrane za postacie z ulubionych bajek. Pięknie prezentowały swoje stroje przed kolegami i koleżankami. Tańczyły do swoich przebojów, uczyły się tańca dyskotekowego, następnie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Kulminacyjnym momentem balu był zaproszony iluzjonista przedstawiający wiele ciekawych sztuczek. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się na chwilę w inny, zaczarowany świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, lub zmieniały kolory, pojawiały się piłki.


 Szkoła Podstawowa w Wiatowicach

W szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt pn. „Wesprzyj zwierzaka”. Do schroniska w Borku przekazano 41,2 kg karmy oraz 2 koce i miskę.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. – informuje szkoła.

Ostatni dzień przed feriami był pełen pozytywnych wrażeń. Podczas apelu w szkole podsumowano akcję „Ile waży święty Mikołaj?” wynikiem 811,65 zł, a każda klasa otrzymała słodką nagrodę za udział w akcji. Przy tej okazji Pani Dyrektor wręczyła Zosi Berezie z kl. IV dyplom i nagrodę za wyróżnienie w gminnym konkursie „Bohaterowie Powstania Styczniowego”. Wszystko to odbyło się w oprawie piżamowej, ponieważ społeczność szkolna świętowała Dzień Śpiocha.


Szkoła Podstawowa w Zręczycach

W dniu 25 stycznia br. w Gdowie odbył się gminny VIII Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim. W kategorii klas VII-VIII uczennica SP w Zręczycach – Magdalena Stasiak zdobyła II miejsce. Zwyciężczyni przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego p. mgr H. Krawiec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26.01.2023 r. w szkole odbył się „Dzień Otwarty” w klasie II „a”. Z tej okazji uczniowie wystąpili w pięknych kreacjach dla innych dzieci i rodziców. Przedstawienie Jasełek przygotowała z uczniami klasy II „a” pani mgr M. Bułat. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Ponadto przygotowano poczęstunek.


Źródło i zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron szkół.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content