Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń w cyklu „Z życia szkół…”

Gdów

W dniu 28.11.2016 uczniowie z  klas IV B i IV C byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzili  Muzeum Archeologiczne, gdzie oglądali ekspozycję poświęconą życiu codziennym i wierzeniom w starożytnym Egipcie, a także brali udział w warsztatach pt. „Egipski design” oraz „Pismo starożytnego Egiptu- hieroglify”. Po lekcjach muzealnych odbył się krótki spacer po starym Krakowie, w trakcie którego uczniowie zwiedzili Kościół św. Anny, w którym oglądali sarkofag Jana Kantego, a następnie  dziedziniec Kolegium Maius, gdzie o godzinie 13.00 mogli obserwować zegar z ruchomymi postaciami historycznymi związanymi z Krakowem, wśród których znalazł się także patron  szkoły. Spacer zakończył się na Rynku Głównym, gdzie dzieci poznały historie najważniejszych jego obiektów.

Zręczyce

W dniu 01.12.2016 r. uczniowie klasy V a i IV pod opieką p. H. Dziewońskiej i p. M. Lenart wyjechali na wycieczkę do Krakowa, której celem było obejrzenie przedstawienia pt. „Dynastia Miziołków” w Teatrze Współczesnym oraz udział w lekcji muzealnej na temat „Czas niecodzienny – Boże Narodzenie” w Muzeum Etnograficznym. Dodatkową atrakcją było spotkanie ze św. Mikołajem.

[Not a valid template]

Bilczyce

W dniach 03 – 04.12.2016 roku w Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach został zorganizowany kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice, uczniowie a także nauczyciele zaprezentowali swoje umiejętności twórcze. Pięknie nakryte stoły uginały się od ozdób świątecznych. Nie brakowało stroików, choinek, aniołków, sianka, bombek, pierników i wielu, wielu wspaniałości świątecznych. Nie można nie zauważyć  ogromnego zaangażowania rodziców, którzy od tygodni przygotowywali się do tego kiermaszu.

[Not a valid template]

A w oddziale przedszkolnym zagościł już świąteczny klimat, a to wszystko za sprawą pięknej choinki przyniesionej przez rodziców naszego kolegi z grupy. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały ozdoby choinkowe. Gdy wszystkie były już gotowe, dzieci ubrały nasze drzewko. Teraz miło i klimatycznie spędzamy czas w naszej sali.

[Not a valid template]

Wiatowice

W listopadzie w Szkole w Wiatowicach odbył się  Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości H. Sienkiewicza, a także uczniowie klasy 3 odwiedzili Niegowić, a pierwszaki i drugoklasiści podpatrywali pracę strażaków.

Szkoła w Wiatowicach zajęła 3 miejsce w plebiscycie Dziennika Polskiego na najlepszą małą szkołę w małopolsce- gratulujemy!.

[Not a valid template]Pierzchów

Uczniowie klasy IV i VI w tym roku zorganizowali sobie Mikołajki w kręgielni:

[Not a valid template]

źródło: www.spgdow.szkolnastrona.pl, www.spzreczyce.szkolnastrona.pl, www.spbilczyce.edupage.org,;  www.sppierzchow.gdow.pl

SP Wiatowice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content