Z życia szkół..

Szkoła Podstawowa w Bilczycach

13 kwietnia uczniowie klasy szóstej zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na lekcję w pracowni. W czasie zajęć grali w gry komputerowe przygotowane dla nich przez starszych kolegów, składali i programowali robota z klocków Krypton, mieli także możliwość drukowania na drukarce 3D i korzystania z okularów ClassVR.

Szkoła Podstawowa w Gdowie

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Gdowie uzyskały tytuł finalisty konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Alicja Kwapiszewska (kl. VIII a) oraz Maja Wilkosz (kl. VII b)  reprezentowały szkołę w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego. Dziewczęta uzyskały bardzo wysokie wyniki, osiągnięcie to pozwoliło im na zdobycie tytułu finalisty tegoż konkursu.

Alicja Kwapiszewska uzyskała także tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego, również w tym turnieju. Ala osiągnęła piękny wynik!

Szkoła Podstawowa w Jaroszówce 

22 marca w Szkole Podstawowej w Jaroszówce odbył się pokaz talentów. Uczniowie prezentowali swoje zdolności i mocne strony. Były wiersze, piosenki, tańce, piękne czytanie, prace plastyczne oraz pokaz karate. 

Szkoła Podstawowa w Książnicach

W Szkole Podstawowej w Książnicach odbyły się warsztaty wielkanocne.

Szkoła Podstawowa w Marszowicach

W Szkole Podstawowej w Marszowicach zorganizowano „Szkolny dzień bez plecaka”.

 

Szkoła Podstawowa w Niegowici 

W dniach 11-13 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegowici byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy zaczęto od pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego, później wyjechano na 30 piętro Pałacu Kultury, z którego podziwiano panoramę Warszawy, następnie uczniowie przejechali metrem kilka przystanków, aby podziwiać Stadion Narodowy. W drugim dniu zwiedzano Łazienki – park oraz Pałac na Wodzie, po czym odbyto długi spacer po Warszawie, podziwiając min.: Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, katedrę, pomnik Syrenki oraz pomnik Powstania Warszawskiego. W trzecim dniu wycieczki na  wojskowym cmentarzu na Powązkach zatrzymano się przy grobach wielu wybitnych Polaków, min.: Jana Brzechwy, Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Górskiego, autora  i bohaterów powieści „Kamienie na szaniec” oraz przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie zwiedziono muzeum ks. Jerzego Popiełuszki. Wycieczkę zakończono w Centrum Nauki Kopernik. 

Szkoła Podstawowa w Pierzchowie

11 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I-III wybrali się do „Zaczarowanego Wzgórza” w Czasławiu. Tematem przewodnim w tym dniu była „Wielkanoc z jajem”. Na dzieci czekały fantastyczne panie instruktorki, mnóstwo atrakcji, świetna zabawa i pyszne jedzenie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych ze zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Świetnie bawili się podczas gier i zabaw z jajem. Z zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach kreatywnych, gdzie przeprowadzali ciekawe doświadczenia. Dużą atrakcją była jazda konna oraz wizyta w mini zoo, karmienie i głaskanie zwierząt. Atmosfera była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie. Szkoda było wracać do domu!

13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbył się uroczysty apel.

Szkoła Podstawowa w Szczytnikach

UCZNIOWIE ZE SZCZYTNIK MISTRZAMI MAŁOPOLSKI!!!

Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytnikach. W rozegranych 12 kwietnia 2022 r. drużynowych Mistrzostwach Małopolski w tenisie stołowym drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci zajęli I miejsce.

Chłopcy w finale zagrali w składzie: Jakub Turecki i Maciej Mardosz zostawiając w pobitym polu szkoły z Szaflar i Klikuszowej. Poziom zawodów był bardzo wysoki o czym świadczą wyniki. Wszystkie mecze nasi uczniowie zakończyli zwycięstwami 3:2.

Szkoła Podstawowa w Wiatowicach

Uczniowie klasy I biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, wszystko wiem”. W związku z tym dużo rozmawiają o zdrowym jedzeniu, etykietach czy przygotowują pyszne śniadania.

Został również przeprowadzony konkurs, w którym jury stanowili pozostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiatowicach. Zwyciężyła Nikola.

Szkoła Podstawowa w Winiarach

Pod koniec marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Winiarach mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji zoologii. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach: dzieci klas 0-III i uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć ciekawe egzotyczne owady np. modliszkę, straszyka, karaczany madagaskarskie, pająki ptaszniki z Ameryki Północnej i Południowej, skorpiona, krocionoga, traszki, aksolotla, a także różnorodne gatunki jaszczurek i pięknego węża z Ameryki Północnej.

Oprócz możliwości podziwiania, fotografowania i obserwowania egzotycznych zwierząt, uczniowie mogli również dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących środowisk ich życia, budowy i wymagań życiowych. Z pewnością wiele pozyskanych podczas prelekcji informacji pozostanie zapamiętana na długo dzięki połączeniu teorii z obserwacją.

 

 

Szkoła Podstawowa w Zręczycach

W Szkole Podstawowej w Zręczycach odbył się kiermasz świąteczny.

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content