Z życia szkół…

W ubiegłych tygodniach prezentowaliśmy zdjęcia z uroczystego ślubowania Pierwszaków z Bilczyc, Zręczyc,Wiatowic i z Niegowici. Dziś zapraszamy do obejrzenia fotografii z tej uroczystości w innych szkołach:

[Not a valid template]

Ponadto w naszych szkołach działo się jak zawsze dużo: jedni uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca, inni sprawdzali swoją wiedzę w konkursach, a jeszcze inni przygotowywali miejsca pamięci na uroczystość Wszystkich Świętych.

Niegowić

25 X 2016 roku  w Niegowici odbył się VII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II dla uczniów klas IV z naszej gminy. W tym roku wzięła udział rekordowa liczba 12 drużyn. Turniej swoją obecnością zaszczycili sponsorzy nagród:  p. Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługo Oświaty  – Julita Natkaniec oraz Ksiądz Proboszcz Parafii w Niegowici – Paweł Sukiennik.  Czwartoklasiści rywalizowali ze sobą indywidualnie oraz drużynowo. Po pisemnej rywalizacji do finału ustnego zakwalifikowało się 11 uczestników.

 Zwyciężył Jakub Martyna uczeń  Szkoły Podstawowej w Pierzchowie; II miejsce zajęła Gabriela Gomułka uczennica  Szkoły Podstawowej w Zręczycach; III miejsce zajęła Patrycja Pustuła – reprezentująca drużynę gospodarzy – Szkołę Podstawową w Niegowici. W kategorii drużynowej I miejsce zajęli uczniowie klasy IV z Bilczyc, którzy okazali się lepsi od drużyny klasy IV z Pierzchowa (II miejsce), III miejsc ex aequo zajęły drużyny klasy IV b z Gdowa oraz klasy IV z Winiar. Turniej został przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Niegowici – p. Małgorzatę Wilkowską i siostrę Marzenę Karteczkę.

[Not a valid template]

Gdów

 18 października uczniowie klas: II a, II c, II d i III d wybrali się na wycieczkę do Krakowa.W trakcie pobytu w Krakowie odwiedzili 2 miejsca – Klockoland – królestwo nauki i zabawy z klockami LEGO oraz Zamek Królewski na Wawelu. W Klockolandzie uczestniczyli w projekcie „Młodzi Naukowcy”, który poświęcony był doświadczeniom chemicznym i fizycznym. Uczestnicy obserwowali pokaz chemiczny, oraz wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem klocków Lego. Spędzili również aktywnie czas w strefie interaktywnej.

Następnie zawitali do Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie uczniowie mieli okazje wziąć udział w lekcji muzealnej o wawelskich legendach. Dzieci poznały dzieje Wawelu na postawie wielu legend.  Zwiedzanie zamku zakończyło się zejściem do Smoczej Jamy.

[Not a valid template]

Pierzchów

Wycieczka do Zakopanego – kl.I

W dniach 22 i 23 października uczniowie kl. I wraz z rodzicami pojechali na dwudniową wycieczkę do Zakopanego, Murzasichla i Chochołowa. Był to wyjazd integracyjny, którego celem było wzajemne poznanie się uczniów, rodziców i wychowawcy oraz miłe spędzenie czasu, a także rekreacja i wypoczynek. Nie zabrakło także edukacji. Pierwszym punktem programu był wyjazd kolejką na Gubałówkę, który był prawdziwą atrakcją dla dzieciaków. Następnie spacer Krupówkami i zakup pamiątek. Później wycieczkowicze udali się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN gdzie zapoznali się z wielką makietą Tatr i wysłuchali prezentacji o TPN. Największą atrakcją okazała się Sala Odkryć. Późnym popołudniem przyjechali do Murzasichla, gdzie mieli przygotowaną obiadokolację oraz wieczorek integracyjny po góralsku. Do tańca przygrywała im kapela. Uczniowie poznali także strój góralski, posłuchali gwary oraz skosztowali oscypka z żurawiną. Następnego dnia pojechali na Chochołowskie Termy, gdzie szaleństwom nie było końca. Kąpiąc się w basenach podziwiali panoramę Tatr pokrytych śniegiem. Było to możliwe dzięki pięknej, słonecznej pogodzie. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

Odblaskowa Szkoła – happening

W dniu 26.10.2016r. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie oraz nauczyciele zorganizowali happening, który miał na celu zachęcenie uczniów i mieszkańców do noszenia odblasków. Każda klasa począwszy od najmłodszych zerówkowiczów, aż po klasę szóstą przygotowała bardzo ciekawe hasła, a także piosenki zachęcające do noszenia odblasków np. „Bezpieczeństwo ważna rzecz, więc odblaski musisz mieć”, „Kiedy idziesz ciemną drogą weź odblaski, bo pomogą”, itd. Nad bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego – KPP w Wieliczce.

[Not a valid template]

Zręczyce

W dniach 24 i 25 października br. uczniowie i pracownicy naszej szkoły uporządkowali otoczenie Pomnika Ku Chwale Poległych na kopcu w Zręczycach. W pierwszym dniu pracownicy szkoły przycięli krzewy i wykonali trudniejsze prace porządkowe. W drugim dniu uczniowie klasy V a pod opieką p. P. Więczkowskiej – Haranek zgrabili liście i pozamiatali otoczenie pomnika. Zebrane liście przekazano firmie wywożącej śmieci, która w tym dniu obsługiwała nasz teren. Po zakończeniu prac uczniowie zapalili znicz ku pamięci poległych i zamordowanych Polaków podczas II wojny światowej.

W Zręczycach na ziemnym kopcu znajduje się kamienny obelisk, wybudowany z otoczaków pochodzących z  rzeki Raby. Wzniesiony został w 1964 roku w 25 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Poświęcony jest pamięci żołnierzy Wojska Polskiego oraz osób cywilnych, rozstrzelanych w tym miejscu w dniu 06.09.1939 roku.

[Not a valid template]

 

 

źródło: www.spmarszowice.edupage.org, www.spgdow.szkolnastrona.pl, www.sppierzchow.gdow.pl,  www.spszczytniki.szkolnastrona.pl, www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl, www.spniegowic.szkolnastrona.pl,  www. spzreczyce.szkolnastrona.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content