Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń „Z życia szkół..”, w nim m.in.: relacje z wycieczek, pizza u przedszkolaków, zaproszenie na pikniki rodzinne.

Niegowić

W dniu 18 maja 2017 r. klasy II a i II b były na wycieczce w Czasławiu. Na Zaczarowanym Wzgórzu uczniowie spędzili kilka godzin, doświadczając różnych przygód i podejmując niecodzienne aktywności. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zawodzie i pracy archeologa oraz doświadczyć radości z własnoręcznie dokonanych odkryć na stanowisku archeologicznym. Mogli zadawać pytania profesjonalnej pani archeolog i uzyskać interesujące odpowiedzi. Mogli sycić oczy pięknymi widokami i słuchać ptasich koncertów oraz ciekawych i zabawnych opowieści leśnika. Popisywali się wiedzą i umiejętnościami rozpoznawania naturalnych skarbów lasu i łąk. Śledzili cykl pracy pszczół i proces powstawania życia. Dzieci miały też okazję wykazać się inwencją twórczą i komponować własne dzieła z wykorzystaniem bogactwa i różnorodności wiosennych roślin. W minizoo obserwowali zwierzęta i uczyli się odpowiedniego obcowania z nimi. Każde dziecko jeździło konno i zdobywało wiedzę o różnych ich  umaszczeniach, wykonując pracę plastyczną w oparciu o własne spostrzeżenia i obserwacje. Wspaniałe wrażenia z pobytu na Zaczarowanym Wzgórzu potęgowały smaki własnoręcznie przygotowanych podpłomyków, a na końcu – kiełbasek z ogniska oraz  zabawy integracyjne. To była niezapomniana wycieczka, która na długo zostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.

Zręczyce

W ubiegły wtorek popołudniu uczniowie klasy szóstej wybrali się z wychowawcą – Panią mgr Anną Pilch do kręgielni w Gdowie. Punktualnie o 14:15 z uśmiechem na twarzy wszyscy weszli do budynku, gdzie miała zacząć się zabawa. Tam czekały 3 tory do gry. Każdy zajął swoje miejsce, no i się zaczęło …  Jak złapać tę kulę? Wspólnymi siłami udało się przezwyciężyć pierwsze przeszkody i gra się rozpoczęła. Kręgle wywracały się jeden po drugim, czasami upadał gracz, a kula zamiast w kręgle trafiała w boczny tor. W pewnym momencie do gry dołączyli się rodzice – ale były emocje …  Choć wszystkich bolały ręce, to dobry humor, śmiech i zabawa towarzyszyły grającym do końca.

 

Wielkie pieczenie pizzy w oddziale „0”b

Rozmawiając o różnych państwach Unii Europejskiej nie można zapomnieć o Włoszech – ojczyźnie pizzy. Dzieci bardzo ucieszyły się, że będą mogły samodzielnie ją przyrządzić. Już od samego rana nie rozmawiały o niczym innym. Zaraz po śniadaniu zabraliśmy się do pracy.  Każde z dzieci dostało swoją porcję ciasta, które musiało uformować na okrągły placuszek i posmarować sosem. Następnie przyszła pora na nałożenie dodatków: papryki, kukurydzy, wędliny i oczywiście sera. Każdy komponował swój włoski przysmak według własnego uznania. Po zaniesieniu wyrobów do szkolnej kuchni, życzliwe Panie kucharki wstawiły je do pieca. Po wyciągnięciu przyszedł czas na małą ucztę – przedszkolaki kosztowały owoców swojej pracy. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu.

 

Jaroszówka, Pierzchów, Wiatowice

21 maja przy Szkole Podstawowej w Jaroszówce odbył się Dzień Rodzinny- relacja na naszym portalu już niebawem.

Natomiast w najbliższy weekend podobne imprezy odbędą się w Pierzchowie oraz w Wiatowicach.

http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/;  http://spzreczyce.szkolnastrona.pl;  SP Wiatowice, SP Pierzchów

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content