Z życia szkół…

Zapraszamy na kolejny przegląd wydarzeń z życia szkół z terenu naszej gminy, w nim m.in: Turniej Piłki Nożnej, zabawa w teatr i w małych ogrodników, obchody Dnia Patrona i wycieczki.

 

Gminny  Turniej w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych, Gdów

W dniu 8 maja 2017 roku, na obiektach sportowych Orlik 2012 w Gdowie rozegrano gminny  turniej w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło 100 młodych piłkarzy, reprezentujących dziesięć  szkół z Gminy Gdów. Gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa z Gdowa w efektowny sposób  wygrała swoje mecze w eliminacjach grupowych, pokonując SP Bilczyce 2:0 (bramki: Oskar Łosiowski x2),  SP Niegowić 5:0 ( bramki: Oskar Łosiowski x2, Kacper Florczyk x2, Kacper Tatko), SP Szczytniki 2:0 ( bramki: Kacper Florczyk x2) i awansowała do wielkiego finału.  Drużyna z Gdowa w finale (system „każdy z każdym”), wysoko pokonała SP Winiary 6:0 (bramki: Oskar Łosiowski x2, Kacper Tatko x2 i Krystian Spytek) oraz zremisowała z SP Zręczyce 1:1, po bramce Kacpra Florczyka,  zdobywając  pierwsze miejsce i  tytuł Mistrza Gminy Gdów.

Młodzi piłkarze z SP Gdów awansowali tym samym do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane w drugiej połowie maja w Gdowie. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Mulika zagrał w składzie: kapitan Kacper Florczyk, Kamil Bartosz, Mateusz Gaca z klasy VIa , Marcel Bogusławski, , Michał Wróbel,, Bartosz Turakiewicz, Oskar Łosiowski z klasy VIb, Krystian Spytek, Kacper Tatko z klasy Va oraz Hubert Musiał z Vb.

Autor: P. Dariusz Mulik
 
 
Marszowice

W piątek 12 maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach odbyło się Święto Patrona Szkoły, które przygotowało koło teatralne naszej szkoły oraz działające przy szkole środowisko ZHP. Tematem przewodnim była Polska za czasów Mieszka I. Gościem specjalnym był współpracujący z harcerzami z Marszowic druh hm. kpt. Władysław Zawiślak, weteran, szaroszeregowiec Krakowskiego Oddziału Szarych Szeregów. Po przywitaniu gości przez dyrektora szkoły p. Grzegorza Dziedzica, głos zabrał nasz gość specjalny. W swoim krótki ale dosłownym przemówieniu pokazał dzieciom jak ważna jest troska o Ojczyznę i pamięć o bohaterach. Następnie zarówno dzieci jak i nauczyciele przenieśli się 1500 lat wstecz do kraju Mieszka, gdzie mogli m.in. spróbować potraw z czasów naszych przodków, skosztować ziół, zobaczyć jak wyglądały rytuały królewskie, średniowieczne stroje a nawet wziąć udział w rycerskim pojedynku czy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Cała uroczystość pozwoliła uczniom poznać bardziej państwo, które tak jak marszowicka szkoła wzięło za swojego patrona Orła Białego.

 
 
Zręczyce

Przedszkolaki z oddziału 0 „b” bawiły się w teatr.

W minionym tygodniu dzieci z oddziału 0 „b” bawiły się w teatr. W trakcie zajęć poznały różne rodzaje lalek teatralnych tj.: pacynki, jawajki, kukiełki, marionetki oraz zapoznały się z ich specyfiką i cechami charakterystycznymi. Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pacynki, zmieniając się w lalkarzy i przedstawiając różne baśnie i opowiadania. W repertuarze pojawiły się takie tytuły jak: „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Małpka Czarodziejka” i „Głos koguta”. Dzieci bawiły się wspaniale wcielając się w postaci z historyjek, a także uczyły się odpowiedniego zachowania będąc widzami.

Przedszkolaki z oddziału 0 „a” posadziły przed szkołą kwiatki.

Pierwszy od dłuższego czasu słoneczny i ciepły dzień przedszkolaki z grupy 0 „a” dobrze wykorzystały. Nadszedł czas na zasadzenie w szkolnej rabatce wyhodowanych w klasie sadzonek kwiatów. Klasowy parapet zrobił się pusty, ale za to kwiaty rosną tuż pod szkolnymi oknami.

 
Książnice

Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami na wycieczce w Krakowie i Wioskach Świata:

Pierzchów

W dniach 08.05-12.05 klasa druga oraz kilkoro uczniów z klasy IV, V oraz VI przebywali na Zielonej Szkole w Serwach.

W czwartek 11 maja przedszkolaki z Nieznanowic i Pierzchowa oraz klasa pierwsza ze szkoły podstawowej w Pierzchowie wybrały się na wycieczkę do teatru w Bochni na spektakl muzyczny pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. To piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Po spektaklu dzieci bawiły się na pobliskim placu zabaw.

28 maja przy Szkole w Pierzchowie zostanie zorganizowany Szkolny Festyn Rodzinny. Szczegóły na plakacie

 
źródło: www.spgdow.szkolnastrona.pl; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/art; https://spksiaznice.edupage.org/;
https://spmarszowice.edupage.org; http://sppierzchow.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content