Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z życia szkół, a w nim m.in.: galeria zdjęć z obchodów 3 maja w szkołach, delegacje uczniów w Gdowie, obchody Dnia Ziemi, wycieczki a także udział w Teatr show. 

Gdów

Ciekawy, pracowity i pełen wrażeń tydzień przeżyli uczniowie klas szóstych podczas pobytu w Radkowie. Uczniowie realizowali program geologiczny poznając dzieje Ziemi, jej tajemnice i ślady przeszłości. Różnorodne zajęcia w pracowniach (geologia i ceramika) i w terenie (kopalnia węgla), liczne obserwacje, zabawy oraz doświadczenia pogłębiły wiedzę uczniów oraz umożliwiły łączenie teorii z praktyką.

Młodzież rozwijała również: kondycję fizyczną podczas zajęć zespołowych (intercross, wycieczki rowerowe, taniec), siłę i zwinność na ściance wspinaczkowej oraz poznawała nowe dyscypliny (łucznictwo). Wspólne wycieczki, wieczorne zabawy integracyjne (ognisko, dyskoteka, zakłady) sprawiły, że wszyscy lepiej się poznali i polubili.

Duże zaangażowanie uczniów w czasie zajęć (zauważone przez wychowawców i instruktorów) oraz właściwe zachowanie podczas wycieczek, posiłków i odpoczynku miało wpływ na to, że pobyt był dla wszystkich miłym doświadczeniem i ciekawą przygodą.

Autor: G. Jakieła

 

Zręczyce

25 kwietnia obchodziliśmy w szkole w Zręczycach obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas 0-VI. Ekologiczne święto rozpoczęła klasa VI, która przygotowała inscenizację pt. ”Arka Noego”. Uczniowie przebrani za zwierzęta w swoim występie poruszyli problem ochrony zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Przekazali wiele cennych informacji dotyczących m.in. niepylaka apollo, kraski zwyczajnej, pandy wielkiej, czy nosorożca czarnego. Widownia miała za zadanie jak najwięcej tych wiadomości zapamiętać, ponieważ po zakończeniu przedstawienia został przeprowadzony krótki quiz wiedzy na temat gatunków zagrożonych. Kolejnym punktem apelu był występ uczniów z klasy Va  i Vb, którzy zaśpiewali piosenkę pt.” Moja planeta”. Następnie każda z klas przygotowała ekologiczną niespodziankę dla Ziemi. W pięknych, ekologicznych strojach mieli okazję zaprezentować rymowanki i hasła, w których  nawoływali do właściwej postawy człowieka wobec przyrody.

Obchody Dnia Ziemi uwrażliwiły dzieci na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrażały do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody. Były okazją zarówno do edukacji ekologicznej jak i integracji szkolnej.

Obchody Dnia Ziemi przygotowała z uczniami Pani mgr Magdalena Lenart.

Pierzchów i Bilczyce

21 kwietnia uczniowie klas IV-VI ze szkoły w Pierzchowie i w Bilczycach wzięli udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym „Teatr Show”. Podczas widowiska uczniowie mieli okazję m.in. poznać tajniki realizacji obrazu, zobaczyć jak wygląda plan filmowy oraz praca na nim. Szczególną atrakcją była realizacja teledysku, w którym wzięli udział m.in. uczniowie szkół.

Szczytniki

Wycieczka klas IV-VI do Kopalni Soli

3 maja delegacje szkół uczestniczyły w Gdowie w obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W niektórych szkołach, jak w Bilczycach, Pierzchowie, Zręczycach i Niegowici zorganizowano apele z okazji Święta 3 maja.

 

 

źródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/; http://sppierzchow.gdow.pl/;  http://spszczytniki.szkolnastrona.pl; https://spbilczyce.edupage.org

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content