Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń szkolnych z ostatniego tygodnia. A w nim m.in: odblaskowa dyskoteka, żywa lekcja zoologii, jesienna sałatka przedszkolaków.

Bilczyce

6 października w szkole w Bilczycach odbyła się odblaskowa dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI tańczyli ubrani w odblaskowe kamizelki.  W przyciemnionym świetle mogli naocznie przekonać się, na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Zabawa skończyła się wieczorem.

[Not a valid template]

Marszowice

6 października odbyła się super wycieczka kl IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach. Uczniowie byli w Teatrze Groteska na spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” a następnie uczestniczyli w warsztatach i przy fajnej zabawie w Muzeum Inżynierii Miejskiej, Ogród Doświadczeń zgłębiali tajniki wiedzy. Na zakończenie ciepła herbata i zapiekanka były kwintesencją wycieczki.

[Not a valid template]

Pierzchów

6.10.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji zoologii, podczas której zaprezentowano egzotyczne owady, płazy i gady.

[Not a valid template]

Dzień później w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła” odbyły się godzinne warsztaty dla uczniów klas I-VI. Uczniowie kl.I-III uczestniczyli w zajęciach p.t. „Samoocena” (kształtowanie umiejętności właściwej oceny samego siebie i innych), a kl.IV-VI rozmawiały o agresji (słownej, fizycznej i psychicznej). Warsztaty prowadzone były przez doświadczoną panią psycholog.

Wiatowice  

Dnia 04.10.2016 r. uczniowie klas IV –VI obejrzeli w teatrze „Groteska” w Krakowie sztukę pt. „Przygody Tomka Sawyera” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Nie kryli zadowolenia i chętnie dzielili się swymi wrażeniami i opiniami: „Nie nudziłam się ani chwili. Indianin Joe tak mnie wystraszył, że podskoczyłam na krześle”. ( Ł. M. kl. IV). „Tomek Sawyer był nie tylko urwisem i leniem. Miał także wielkie serce i był niezwykle odważny. To dzięki niemu Potter uniknął śmierci”. ( uczniowie kl. V) „Gdybym miał możliwość, obejrzałbym tę sztukę jeszcze raz” . ( K. K. kl. VI) „Zwykle wolę przeczytać książkę. Tym razem sztuka była lepsza. Aktorzy wciąż mnie zaskakiwali”. ( D.D. kl. VI) „Sztuka ta była jedną z lepszych , jakie dotąd oglądałam. Bardzo mi się podobała gra aktorska, stare, potargane stroje i rekwizyty, których używano wielokrotnie”. Nie mogę zapomnieć wpadających w ucho piosenek. Najbardziej podobał mi się moment, w którym ciotka Polly goniła Tomka, a on jej uciekł. Także ta chwila, kiedy przedstawienie zaczęło się rozgrywać między rzędami widzów. Ogólnie mówiąc pobyt w teatrze był nie do zapomnienia.”. ( N.K. kl. VI) „Aktorzy umożliwili nam przeniesienie się do czasów, gdy żył Tomek. Czasem miałam wrażenie, że to wszystko było prawdziwe. To miłe doświadczenie zapadnie mi na długo w pamięć”. (O.M. kl. VI).

Dzień wcześniej 03.10.2016 r.  w szkole w Wiatowicach uczniowie gościli aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”, którzy przedstawili teatrzyk pt. „Jestem tu nowy”. Jak mówi sam tytuł, sztuka porusza problem pojawienia się nowego ucznia w szkole. Jak czuje się nowy? Z jakimi problemami musi się zmierzyć ? Czego oczekuje od nowych kolegów? Jak można mu pomóc, a jak zaszkodzić? – na takie i inne pytania starali się odpowiedzieć nasi uczniowie w czasie oglądania sztuki. Nie zabrakło też dobrego humoru i zabawy. Łucja M., Ola O. i Adrian C. ( kl. IV) mogli na chwilę poczuć się aktorami i jej twórcami.

[Not a valid template]

 

Zręczyce

 W dniu 6 października  br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0„b” doświadczyły wielu wrażeń smakowych przygotowując, z niewielką pomocą nauczyciela, jesienną sałatkę owocową. Na początku świetnie poradziły sobie z odgadnięciem nazw owoców z polskich sadów oraz innych egzotycznych, które miały być użyte do przygotowania deseru. Dzieci doskonale wiedziały, że przed przystąpieniem do pracy należy umyć dłonie i oczywiście owoce. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się plastikowymi sztućcami, ochoczo zabrały się do pracy. Na pyszne efekty nie trzeba było długo czekać. Po wymieszaniu wszystkich składników pozostało tylko doprawić sałatkę odrobiną miodu oraz bitą śmietaną. Ten dzień w przedszkolu skończył się naprawdę słodko i zdrowo…

[Not a valid template]
źródło: spmarszowice.edupage.org, spzreczyce.szkolnastrona.pl, www.spwiatowice.szkolnastrona.pl, spbilczyce.edupage.org, http://sppierzchow.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content