Z życia szkół

 

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia szkół podstawowych na terenie naszej gminy:

Marszowice

4 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0 – III, zorganizowany przez p. Ewę Ostrowską. Po eliminacjach na etapach klasowych do etapu szkolnego konkursu zakwalifikowało się 16 uczestników. Każdy z uczestników prezentował wiersz.

Jury, w składzie: p. Danuta Klejdysz, , p. Aneta Szostak-Łyduch,  p. Mirosława Głuc i p. Ewa Ostrowska, wyróżniło trzech uczniów:

I miejsce – Wiktoria Szostak z klasy III,

II miejsce – Emilia Dudek z klasy II,

III miejsce – Patryk Łach z klasy III.

Ci uczniowie będą reprezentowali szkołę w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla Zofii Pawlik z klasy „0” i Przemysław Rosa z klasy I.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, laureaci zaś otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

[Not a valid template]

Wiatowice

W dniu 4 stycznia  odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kolęd. Brały w nim udział dzieci z klas 1-6.

[Not a valid template]

Zręczyce

W szkole w Zręczycach odbył się konkurs czytelniczy dla klas III z treści świątecznej baśni autorstwa E.T.A.Hoffmana zatytułowanej „Dziadek do orzechów” . Magiczny nastrój spotkania tworzyła choinka, palące się świece, stolik z zabawkami, misa mandarynek i orzechów oraz duża grupa uczniów przebrana za postacie występujące w konkursowym opowiadaniu. Impreza rozpoczęła się od  oglądania fragmentów  przedstawienia baletowego „Dziadek do orzechów”, w wykonaniu The Russian National  Ballet, po czym drużyny odpowiadały na pytania z treści książki. Klasę III a reprezentowali: Natalia Grzywacz, Jarosław Lenart, Szymon Smoter, Wiktoria Widomska, Oskar Żyła. W skład drużyny z klasy III b weszli: Aleksandra Jamka, Martyna Jania, Alicja Krzyk, Zuzanna Pacek, Nikola Szostak i Roksana Zając. Rywalizacja była  wyrównana. Obydwie drużyny  wykazały się bardzo dużą wiedzą, a za eksperta od ,,Dziadka do orzechów” jednogłośnie uznano Szymona Smotra. Następnie uczniowie otrzymali nagrody za wykonane prace plastyczne do baśni E. T. A. Hoffmana.  Na zakończenie spotkania „odczarowany książę i Klara” (główni bohaterowie baśni) poczęstowali wszystkich uczestników spotkania słodkimi mandarynkami.  Konkurs zorganizowała p. Józefa Chmielek.

[Not a valid template]

W ubiegłym tygodniu klasa 0a zajmowała się dogłębnie tematem książek. Z przyniesionych do szkoły ulubionych zbiorów bajek, opowiadań czy wierszy powstała klasowa biblioteczka. Dzieci odwiedziły również bibliotekę szkolną. Tam Pani Józefa Chmielek przekazała wszystkim ważne wskazówki dotyczące korzystania z książek. Szczególnie ciekawe było dla dzieci obejrzenie najstarszych egzemplarzy, jakie posiada szkoła, jeden z nich ma ponad sto lat! W „Tygodniu z książką” przygotowaliśmy również kolorowe zakładki. Podsumowaniem tematu była nauka czerpania papieru, bez którego tradycyjne książki nie mogłyby przecież istnieć. Zajęcia przygotowała Pani Joanna Pudlik.

[Not a valid template]
Winiary

W Szkolnej Bibliotece w Winiarach podsumowano rok 2016.  Na początku grudnia zostali wybrani czytelnicy jesieni 2016. W długie, jesienne wieczory, z książką w ręku, nie mogli narzekać na nudę:

  • Nikola Piech, kl. I – 26 książek,
  • Igor Widomski, kl. II – 21 książek,
  • Natalia Wilk, kl. III – 43 książki,
  • Aleksandra Mika, kl. IV – 21 książek,
  • Anna Dubiel, kl. V – 27 książek,
  • Amelia Szostak, kl. VI – 13 książek.
źródło:http://www.spwiniary.gdow.pl/; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/; http://www.spwiatowice.szkolnastrona.pl/; SP Marszowice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content