XIX Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach za nami

W ubiegłym tygodniu przez trzy dni odbywał się Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Była to już dziewiętnasta edycja tego wydarzenia.

W pierwszym dniu uczestnicy imprezy wybrali się do Krakowa. Tam mieli okazję wziąć udział w fantastycznym rejsie po Wiśle oraz zwiedzić Zamek Królewski. Na zakończenie zostali zaproszeni na obiadokolację i zabawę taneczną do Restauracji Babie Lato.

Drugiemu dniu Festiwalu towarzyszyło wiele emocji, ponieważ podopieczni terapii zajęciowych wzięli udział w eliminacjach konkursowych. Musieli oni zaprezentować się przed jury w składzie: Alina Chechelska-Płoskonka – przewodnicząca,  Józefa Krzysiak, Maria Kmiecik, Janusz Gajec, Wioleta Chmiela. Po przesłuchaniu 15 zespołów Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii zbiorowej pierwsze miejsce otrzymał Wojewódzki Dom Kultury Kielce za zespół inscenizacji tanecznych „Z plecaka legionisty”, drugie miejsce przyznano grupie teatralnej z WTZ Korytniki  za przestawienie „Góralskie nuty”, a trzecia nagroda powędrowała do grupy „Kreska” z WTZ Ryki za występ „Puszyste i kolczate”.

W kategorii występ indywidualny pierwsze miejsce przyznano P. Kindze Trybus i P. Wojciechowi Wojciechowskiemu z WTZ Gorlice za „Ludowy zamieszaniec”, drugie miejsce zajęła P. Agata Banasik z WTZ Kielce, natomiast trzecią nagrodę przyznano dla solisty P. Kacpra Łagodzińskiego z „Pszczółek” Częstochowa za wykonanie mix breakdance.

Zgodnie z regulaminem Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia dla: WTZ Jędrzejów za wykonanie „Piękne słonie” ze szczególnym uwzględnieniem charakteryzacji, WTZ Częstochowa „Pszczółki” za choreografie, WTZ Brzesko oryginalną formę teatralną przestawienia „Piękna i Bestia”.

Jednak zmagania konkursowe to nie jedyne atrakcje, które czekały tego dnia na uczestników festiwalu. Na scenie bowiem wystąpiła gwiazda wieczoru – Kordian, a następnie  zaproszono wszystkich na dyskotekę pod gołym niebem. 

Dodatkowo przez cały dzień na podopiecznych WTZ czekały również rozmaite konkursy, przejażdżka dorożką, możliwość zrobienia zdjęcia przy policyjnym quadzie, dmuchany zamek oraz animatorzy na szczudłach, którzy rozdawali balony w różnych kształtach. 

Trzeci dzień festiwalu rozpoczęły się warsztatami kulinarnymi, później Laureaci wystąpili na gali, przed którą wręczono im nagrody, a na zakończenie swój występ zaprezentowali gospodarze imprezy – Podolanie i wspólne odśpiewano hymn Festiwalu.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, ale jak zawsze rąk do pomocy nie brakowało: panie z KGW w Kunicach zadbały o ciepły posiłek dla uczestników, harcerze z Marszowic oraz Wolontariusze z Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niegowici pomagali w sprawach organizacyjnych i przy przeprowadzaniu konkursów, ponadto siostry z gdowskiego Caritasu czuwały nad zdrowiem uczestników imprezy.

 

   

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content