X jubileuszowa edycja Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art przeszła do historii

W piątek 29 marca odbyła się Jubileuszowa Gala, kończąca tegoroczną edycję X Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art. W ciągu tygodnia na scenie zaprezentowało się ponad 450 uczestników w kategoriach: taniec i muzyka, w 43 układach tanecznych i 79 prezentacjach muzycznych. Wcześniej w części plastycznej, fotograficznej i literackiej oceniono ponad 130 prac zgłoszonych przez 100 uczestników. 

Wernisaż wystawy prac plastycznych i fotograficznych, który miał miejsce 25 marca, otworzył X Przegląd CK-art, a zaprezentowane prace wciąż można zobaczyć w Centrum Kultury w Gdowie.

Piątkowa Gala podsumowała tegoroczne zmagania młodych artystów w kategorii muzyka i taniec, a na scenie przed szeroką publicznością zaprezentowali się nominowani do Gali laureaci. Usłyszeliśmy Małgosię Grochal w utworze „Co się śni niewidomym”, Julię Nowak i Julię Wyszyńską, które w duecie wykonały utwór „Wcale nie, ależ tak” a także Natalię Szymską, która wykonała piosenkę „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Na scenie zaprezentowali się także Paweł Szostak  i Emilia Azierska.

Swe niezwykłe umiejętności taneczne zaprezentowali: Agnieszka Syguła ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej, duet: Martyna Kufta i Martyna Pająk ze Studia Tańca Dance Omnia z Gdowa, duet „Dance and Fun Jazz” z Akademii Ruchu Ewy Lipińskiej-Galicy oraz grupa taneczna „Idea” ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. Prezentację tegorocznych laureatów zakończył zespół „Omnia Junior” z Gdowa ubiegłoroczny zwycięzca „Talentów Małopolski”, tegoroczny zwycięzca CK-art. w kat. grupy – instytucje kultury i szkoły tańca.

Ponieważ była to gala jubileuszowa, nie zabrakło gości, którzy w ubiegłych latach zajmowali najwyższe miejsca w gdowskim przeglądzie. Jako pierwsza z gości zaprezentowała się uczennica Szkoły Podstawowej w Winiarach Ula Zając, kóra wykonała piosenkę Mięta. Swe niezwykłe możliwości wokalne pokazali także Martyna Raczek i Karol Makuch,  zdobywcy tytułu „Talentów Małopolski”.

Po prezentacjach nastąpiło wręczenie nagród, statuetek  i dyplomów tegorocznym laureatom. Pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za pracę na rzecz rozwoju festiwalu otrzymali Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Julita Natkaniec – Dyrektor GCOO oraz Edyta Trojańska – Urbanik – pomysłodawczyni CK-art.

Gościem specjalnym gali była Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids” oraz Konkursu Eurowizji Junior 2018, która dała w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie niezapomniany koncert.

zdj. Piotr Sionko

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content