Wyprawki nie tylko dla pierwszaków od Państwa Barczyków

 

Jak co roku, od ponad dziesięciu lat, Państwo Anna i Kazimierz Barczyk  w połowie lipca zaprosili szerokie grono znajomych na piknik charytatywny w Zagórzanach. Piknik organizowany jest w związku z imieninami Pani Anny, ale goście zamiast prezentów i kwiatów dla solenizantki  przynoszą materiały i pomoce szkolne. 

W tym roku dzięki szczodrości Gości zebrano:  1810 zeszytów, 213 kompletów kredek , 826 długopisów i pisaków . Do tego setki ołówków, gumek, strugaczek, podkreślacze, bibuły, papier kolorowy, linijki, ekierki, tornistry, piórniki, nożyczki, i temu podobne – wylicza pani Maria Kmiecik kierownik Świetlicy Środowiskowej w Zagórzanach, która pomagała rozdzielić zebrane dary według zamówień dla konkretnych szkół i placówek. W sumie przygotowano 98 wyprawek dla pierwszaków i 218 zestawów dla starszych uczniów, które trafią do podstawówek w Zręczycach, Gdowie i Pierzchowie. Część zebranych rzeczy przekazana będzie także dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie i Podolanach, Środowiskowego Dom Samopomocy w Zagórzanach i parafii w Niegowici. 

Do wyprawek zostały dołączone karteczki dla pierwszaków od Państwa Barczyków:

Kochane Pierwszaki,

Już kilkanaście lat nasza rodzina przekazuje z radością Pierwszakom i innym Dzieciom wyprawki oraz materiały szkolne, zbierane corocznie podczas pikników charytatywnych, organizowanych latem w ogrodach naszego domu w Zagórzanach.

Gości z Krakowa prosimy o przywiezienie dla Was przyborów szkolnych zamiast kwiatów dla gospodarzy. Jesteśmy szczególnie szczęśliwi, gdy widzimy Wasze uśmiechy, tym bardziej, że przekazujemy te prezenty z głębi serca najbliżej mieszkającym, potrzebującym Pociechom- z Gdowa, Łapanowa, Niegowici, Zręczyc, Pierzchowa, Zalesian, Zagórzan oraz tradycyjnie Wychowankom Ośrodka Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Łapanowie, Podolanach i Zagórzanach.

Mamy ogromną nadzieję, że te przybory szkolne będą Wam dobrze służyć podczas nowego roku szkolnego i będą mała pomocą na drodze do dużych sukcesów. A także dobrych uczynków, których sami jeszcze wiele dokonacie, a które będą dla Was źródłem wielkiego szczęścia!

                                                     Anna i Kazimierz Barczyk

 

 Podobne listy otrzymały starszaki.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content