Wybieramy Rodziny- Pomagamy!

Finał Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna miesiąc szlachetne paczki dotrą do potrzebujących rodzin. Jednak, aby tak się stało muszą znaleźć się ludzie, którzy będą chcieć pomóc –Ci, którzy dadzą coś od siebie, oraz zmobilizują innych do współdziałania. Już od jutra (21.11) możesz wybrać rodzinę, której chcesz pomóc, i w ten sposób stać się z jednym z Darczyńców. Na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki zostanie otwarta tzw. baza rodzin, w której sortując po regionie będziesz mógł zapoznać się z opisami rodzin, które potrzebują w tym roku wsparcia, oraz z ich potrzebami.
Z naszego rejonu- Gdów- szukamy Darczyńców dla ok 40 rodzin.
Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w wielkie paczkowe dzieło. Dlaczego warto? O to zapytaliśmy tych, którzy w tamtym roku zdecydowali się pomóc:

Agnieszka z Łukaszem: „Warto być Darczyńcą, bo nasza pomoc idzie do konkretnej rodziny, której krótką historię możemy poznać. Wiemy konkretnie dla kogo robimy paczkę. Kompletowanie paczki wraz z przyjaciółmi i znajomymi to przy okazji dobra zabawa. Chyba większość z nas lubi robić prezenty innym. Samo kupowanie, pakowanie i wręczanie paczek nastraja wszystkich pozytywną przedświąteczną energią. Fajnie, że wspólnie możemy zrobić dla innych coś dobrego. Widzieć radość, czy nawet łzy radości w oczach obdarowanych, to coś bezcennego, to nagroda za nasze zaangażowanie, którą długo się pamięta.”
Sławka z Rafałem: „biorąc udział w tej akcji, wiemy, że udzielamy dokładnie takiej pomocy jakiej ktoś potrzebuje. Pomagając innym chcemy wierzyć w to, że gdybyśmy kiedyś byli w potrzebie również ktoś wyciągnąłby do nas pomocną dłoń. A poza tym pomaganie jest takie przyjemne.”
„Nasi uczniowie bardzo chętnie działają na rzecz tej akcji. Rodzi ona w nich satysfakcję, iż mogą być sponsorami innych dzieci, dla których los był mniej przychylny. Mogą się podzielić czymś, czego im nie brakuje, a dla innych jest nieosiągalne. Dzięki uczestnictwu w zbiórkach dzieciaki uczą się empatii. Angażują się całymi rodzinami wokół wspólnej idei , więc ta akcja dodatkowo wzmacnia w nich poczucie więzi międzyludzkich.”-mówi Stanisława Turek, polonistka ze szkoły w Jaroszówce ”poza tym akcja ta dociera do prawdziwej biedy, walczy z nią inteligentnie i na różne sposoby. Ponadto zbliża ludzi, daje wzruszenie, łzy szczęścia, pierwszy uśmiech, siłę tym, o których już wszyscy zapomnieli.”
Jak widać Paczka daje wiele radości także tym, którzy ją tworzą. Uczy współdziałania i otwartości na drugiego człowieka. A wdzięczność jaką otrzymują Darczyńcy od obdarowanych, pozostanie z nimi na zawsze.
„Chciałabym serdecznie podziękować, z całego serca. Dalej nie mogę uwierzyć, że tyle szczęścia nas spotkało. Że ktoś chciał nam pomóc. Dziękuje po stokroć razy! Nie wiem jak mogę się odwdzięczyć. Pozostaje mi tylko modlić się za tych wspaniałych ludzi.”. Niech te słowa wzruszonej Pani Marii, do której w ubiegłym roku dotarła Szlachetna Paczka będą dowodem na to, że warto już jutro wybrać rodzinę, której pomożemy

.[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content