Wrzesień pod znakiem KGW

Wrzesień to miesiąc, w którym nagromadziły się imprezy i uroczystości zewnętrzne, na których Panie z Kół Gospodyń Wiejskich dumnie reprezentują naszą gminę.

W pierwszy weekend września odbyły się Dni Otwarte Telewizji Polskiej Oddział Kraków oraz Dożynki Wojewódzkie.

W Krakowie naszą gminę reprezentowało Koło z Książnic (o Kole i ich wspomnieniach z Dni Otwartych Telewizji napiszemy niebawem). Natomiast na dożynkach w Miechowie były Panie z Krakuszowic. Przygotowały piękny wieniec dożynkowy, który brał udział w konkursie. Teraz przez najbliższe tygodnie dzieło można oglądać w budynku Urzędu Gminy. Panie po powrocie z Miechowa poświęcony wieniec przekazały na ręce wójta gminy, Zbigniewa Wojasa.

[Not a valid template]

11.09 w Trzcianie odbył się VI Festiwal Rosołu. I tam nie zabrakło naszych reprezentacji. W kategorii „Amatorzy” stanęły do konkursu Panie z KGW Kunice, natomiast „Profesjonalistów” reprezentowała Chata Gieda, która wywalczyła II miejsce. Także przedsiębiorstwa z terenu naszej gminy zostały wyróżnione w Trzcianie: w kategorii regionalny przystanek kulinarny-Restauracja „Kuter Port” z Nieznanowic, a Łowisko Nieznanowice w kategorii Aktywnie w plenerze.

[Not a valid template]

Ten tydzień rozpoczął się dla Pań z KGW wielkim świętem- obchodami 150-lecia KGW na ziemiach polskich (zobacz). Uroczystość odbyła się w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie i  była także okazją do wręczenia najbardziej zasłużonym gospodyniom państwowych odznaczeń i wyróżnień. Wśród wyróżnionych Pań nie zabrakło mieszkanek naszej gminy:

Złoty Krzyż Zasługi 

– Julia Jelonek- Pierzchów

Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa”

– Anna Stachnik- Pierzchów

Odznaczenia „Za Zasługi dla Kółek Rolniczych”

– Jurek Barbara- Nieznanowice

– Malarczyk Maria – Hucisko

– Martyka Stanisława – Książnice

– Pytel Kazimiera – Gdów

– Wołek Franciszka – Kunice

– Zawadzka Katarzyna – Wiatowice

„Order Serca Matkom Wsi”

– Dudek Maria – Czyżów

– Feliks Grażyna – Liplas

– Pytel Kazimiera – Gdów

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za serce włożone w działalność w naszych wsiach i dla naszej gminy.

Także przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, za okazaną wyrozumiałość i wszechstronną pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich, otrzymali okolicznościowe pamiątki- statuetki. Wśród wyróżnionych był  Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

[Not a valid template]

Część artystyczną uświetnił występ naszych reprezentantów: grupy śpiewaczej składającej się z przedstawicielek z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Gdów wraz z kapelą regionalną Gdowianie. Za swój występ otrzymali puchar, dyplom oraz nagrodę.

[Not a valid template]

zdjęcia: Julia Jelonek (KGW), gdow.pl, trzciana.pl, dolinaraby.pl, www.potrawyregionalne.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content