Wieniec: spotkanie z książką „W Świecie Baśni i Bajek”

Centrum Wolontariatu zorganizowało kolejne spotkanie z książką „W Świecie Baśni i Bajek”.  Po udanym spotkaniu w Klęczanie wolontariusze Centrum przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Jaroszówce tym razem zorganizowali wymianę książki na Wieńcu w remizie. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy wsi, jak również ich koledzy i koleżanki z Jaroszówki i Klęczany.

Dzieci przyniosły ze sobą książki na wymianę, która była jednym z punktów wydarzenia. Podobnie jak na wcześniejszych spotkaniach wolontariusze przygotowali tematyczne kąciki: czytania bajek, plastyczny, malowania twarzy. Nowością był kącik „MAMOKO”, w którym dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością tworzenia opowiadań. Każdy miał też możliwość opowiedzenia kolegom o swoich ulubionych bohaterach książkowych i ich przygodach a także wzięcia udziału w bajkowych konkursach. Dodatkowo wolontariusze przygotowali mini przedstawienie pt „Rzepka” z udziałem chętnych dzieci.

Na FB Centrum Wolontariatu zamieszczono podziękowania dla wszystkich, dzięki którym wczorajsze wydarzenie mogło się odbyć: „Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom Centrum i Szkolnego Klubu Wolontariatu ze szkoły w Jaroszówce za zaangażowanie, przygotowanie dekoracji i zorganizowanie „kącików”. Dziękujemy także nauczycielom i dyrekcji Szkoły za wspólne działania, Paniom z KGW Wieniec za przygotowanie poczęstunku dla uczestników spotkania, oraz OSP Wieniec za udostępnienie remizy. Dużą radość sprawiły dzieciom upominki od wydawnictwa Skrzat oraz Adamada

Jeśli chcielibyście podobne spotkanie zorganizować wspólnie z Centrum Wolontariatu w Waszej miejscowości CW zachęca do kontaktu poprzez stronę na FB.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content