Wielkie świętowanie- już w najbliższy weekend na gdowskim Zarabiu!

Już jutro rozpocznie się Święto Ziemi Gdowskiej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych.

Rozpoczęcie w sobotę o godz. 17.0o. Na scenie zaprezentują się zespoły: Expert, Modern Band, deFlik oraz Ostatni w Raju. Sobotni wieczór to również spotkanie z gwiazdami Disco: o godz. 21.00 wystąpi formacja Jorrgus, a o 22.00 zespół Łobuzy, po którym zaplanowane jest Dance Party z DJ, zagra Sebastaian Esh.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 15-tej, od programu „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo” skierowanego do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Na scenie zaprezentuje się Lady Fama, której towarzyszyć będzie Myszka Miki, a do tego tysiące baniek mydlanych, sztuczny śnieg, wietrzni tancerze, ogromny dym i deszcz cukierków.

W części oficjalnej, o godzinie 16.15, zatańczymy Poloneza dla Niepodległej, zostaną wręczone medale okolicznościowe oraz nastąpi prezentacja nowych stref rekreacyjnych na Zarabiu. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy mogli wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej Gminy Gdów, a po niej sceną zawładną tancerze z Omnia Dance i GG Dance Crew z Jodo Gym. Nie lada emocje czekają podczas części sportowej, w której zawodowi strongmani oraz osoby chętne z publiczności będą mogły sprawdzić swoje siły w walce z ciężarami. Ponownie w muzyczne klimaty wprowadzi nas zespół Tequila Band. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będą bracia z Rzeszowa czyli zespół Pectus, ich występ zobaczymy o godz. 20.30. Niedzielne świętowanie zakończy niezwykły pokaz sztucznych ogni. Jak zawsze będzie można miło spędzić czas w strefie gastronomicznej i w lunaparku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Święta Ziemi Gdowskiej, zostanie przeprowadzona akcja charytatywna. Wolontariusze  będą zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację Łukasza Mardosza z Niewiarowa. Ponadto ok. godziny 19.00 przedstawiciele siłowni Jodo Gym przeprowadzą na ten cel licytację gadżetów z autografami znanych sportowców.

Do wspólnej zabawy w czasie Święta Ziemi Gdowskiej zapraszają Gospodarz Gminy Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content