Wielkanocne spotkania i apele w Szkołach Podstawowych w Marszowicach, Pierzchowie i Niegowici

Jak co roku w ostatnim dniu przed wiosenną przerwą w Szkołach Podstawowych odbywają się  Apele Wielkanocne. Społeczność szkolna spotkała się aby wspólnie celebrować nadchodzące święta wielkanocne.

W Szkole Podstawowej w Marszowicach harcerze pięknie wprowadzili wszystkich w symbolikę Wielkanocy. Od palmy przez kołatkę, gaik po świąteczny koszyczek – to wszystko to chrześcijańska tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. To właśnie o zwyczajach obecnych w naszej kulturze od wieków były wiersze i piosenki w wykonaniu druhów i druhen. Na zakończenie uroczystego apelu złożyli na ręce pana Dyrektora świąteczne życzenia i podzielili się symbolicznie jajkiem. Zuchy oraz Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim nauczycielom wraz z życzeniami kartkę świąteczną i wielkanocny stroik. Sporą niespodziankę sprawili starsi harcerze. Wpadli  i urządzili śmigus – dyngus. Trzeba przyznać – wyjątkowo sumiennie i gorliwie  wykonali swoje zadanie. 
Pan Dyrektor złożył wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia – Zdrowych, wesołych świąt. 

Niechaj radość i łaska wypełni nasze serca za sprawą Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

 

Apel Wielkanocny w Szkole Podstawowej w Pierzchowie został wykonany przez przedszkolaków, którzy przybliżyli widzom najważniejsze tradycje świąteczne. Było to wielkanocne spotkanie Czerwonego Kapturka i Babci w otoczeniu kurczaczków i zajączków.

 

Piękne przedstawienie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegowici

W dniu 27 marca 2024 r. cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w przedstawieniu z okazji Świąt Wielkanocnych.
Publiczność mogła wysłuchać pięknych pieśni w wykonaniu chóru oraz zagłębić się w historię dziecka, które narzekało na swój krzyż, widząc, jak świetnie radzą sobie inni. Dostało ono szansę znalezienia innego krzyża, lecz okazało się, że po wielu próbach wróciło do tego, z którym szło od początku. Zrozumiało, że ten jest dla niego najodpowiedniejszy. W ten sposób nawiązano do okresu postu i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W ostatniej części na salę radośnie wkroczyła rodzina, która niosąc koszyki, przypomniała, jak ważne są dla nas te święta i złożyła wszystkim życzenia. Mali aktorzy i chór otrzymali gromkie brawa.

Po przedstawieniu członkowie Samorządu Uczniowskiego przekazali pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia wraz z drobnymi symbolami świąt.

Zmartwychwstał Pan! Cieszmy się i radujmy!

Niechaj w tym szczególnym okresie Wielkanocy radość rozkwita w Waszych sercach. Niechaj Baranek przyjdzie do każdego z osobna, niosąc miłość, zrozumienie i nadzieję.
Niech Zmartwychwstały Chrystus zagości w Waszych domach, rozpraszając wszelkie ciemności, dając otuchę oraz siłę do pokonywania codziennych trosk i trudności. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała tym, którzy przygotowali tę uroczystość.
Organizatorzy: Dorota Szostak, Maria Żyła

Źródło: SP w Marszowicach, SP w Pierzchowie, SP w Niegowici

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content