Wieliczka: Weekend seniora z kulturą

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów w ramach akcji „60+Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w weekend 24 – 25  września 2016 roku do Zamku Żupnego w Wieliczce (ul. Zamkowa 8).

Muzeum proponuje bezpłatny udział:

  • 24.09 (sobota), godz. 11.00 i 14.00  – w zajęciach interaktywnych pt. „Śladami św. Franciszka – jak to się zaczęło, mniej znane fakty i miejsca z życia św. Franciszka”. Spotkanie będzie miało miejsce na wystawie „PAX ET BONUM. Zakony franciszkańskie w Polsce”. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 12 289 16 33.
  • 25.09 (niedziela), godz. 11.00 i 14.00 – w zwiedzaniu Zamku Żupnego z przewodnikiem o lub zwiedzaniu Zamku bez przewodnika w godzinach 9.00 – 20.00.

Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, w tym roku bierze w niej udział 300 placówek z całej Polski.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania, w której mogą uczestniczyć  bezpłatnie lub za symboliczną opłatą. Propozycje są różnorodne od zwiedzania, warsztatów po spotkania i wykłady.

www.muzeum.wieliczka.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content