Weekendowe interwencje strażackie

W ostatnich dniach doszło do dwóch kolizji drogowych oraz pożaru kominowego. Na miejscu wypadków, jak zawsze, pomagali druhowie z naszych jednostek OSP.

 

Winiary

16.01.2021 r, ok. godziny 13.30 doszło w Winiarach do zderzenia dwóch samochodów na DW967, w wyniku którego jedna osoba została zakleszczona w pojeździe.

Zderzył się samochód osobowy z pojazdem ciężarowym służącym do transportu samochodów. Na miejsce wypadku skierowano druhów z Winiar i Kunic a także JRG Wieliczka oraz policję. Po przybyciu na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do zabezpieczenia terenu, udzielenia pomocy poszkodowanemu kierowcy osobówki. Następnie przekazali osobę poszkodowaną przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Działania straży polegały na:

-zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

-udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy,

-wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej,

-odłączeniu akumulatora.

-odłączeniu instalacji gazowej.

 

Zagórzany

Także 16 stycznia br,. o godzinie 23:00, doszło do pożaru przewodu kominowego w budynku mieszkalnym w miejscowości Zagórzany. Do akcji udali się druhowie z Gdowa jednym zastępem gaśniczym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji strażacy przystąpili do działań, które polegały na ugaszeniu pożaru sadzy przy użyciu gaśnic proszkowych oraz przeczyszczeniu komina za pomocą zestawu kominiarskiego. Akcja trwała blisko dwie godziny. Na miejscu pracował także jeden zastęp z JRG Wieliczka.

Książnice

W dniu 17 stycznia 2021 r. po godzinie 9-tej  jednostki OSP Z Książnic oraz z Pierzchowa, a także JRG Wieliczka zostały zadysponowane przez SKKP w Wieliczce do zdarzenia drogowego na DW967 w miejscowości Książnice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód osoby wraz z kierowcą znajduję się poza jezdnią. Nie było osób poszkodowanych.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i organizacji wahadłowego ruchu. Dalsze działania prowadziła policja.

 
 
źródło: FB OSP Książnice, FB KSRG OSP Winiary, FB Ochotnicza Straż Pożarna Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content