WDZIĘCZNI JANOWI PAWŁOWI II. ZAPAL W OKNIE ŚWIECĘ O GODZ. 21.37. PAMIĘTAMY!

Dzisiaj mija 19. rocznica śmierci naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II.

Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy 17 dni. Podczas niego Papież odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 krajów, przemierzył prawie 1,3 milionów kilometrów, kanonizował 482 i beatyfikował 1343 świeckich i duchownych.

Archidiecezja Krakowska zachęca, aby 2 kwietnia o godz. 21.37 zjednoczyć się w modlitwie, a jako znak pamięci i wdzięczności św. Janowi Pawłowi II zapalić w oknach mieszkań i domów świece.

W kwietniu 2005 r. ulicami polskich miast, a także ulicami Krakowa przeszły Białe Marsze Wdzięczności. W stolicy Małopolski wzięło w nim udział prawie milion osób, które o godz. 21.37 na Błoniach zastygły w modlitewnym milczeniu, zapalając świece. – Jest tak, jakby On tu był! – mówili wówczas krakowianie. 18 lat od tych wydarzeń, w niedzielę 2 kwietnia ulicami wielu naszych miast znów przejdą marsze, upamiętniające Ojca Świętego.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiają się zarzuty i wątpliwości kierowane pod adresem św. Jana Pawła II Wielkiego. 2 kwietnia, 18 lat od jego odejścia „do domu Ojca”, nie chcemy włączać się w antykulturę krzyku i przemoc. Z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.

Źródło: diecezja.pl

 

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content