„Wakacyjnie: zwiedzamy, odpoczywamy, polecamy”

Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do współtworzenia nowego letniego cyklu „”Wakacyjnie: zwiedzamy, odpoczywamy, polecamy”. Ten rok jest wyjątkowy, wyjątkowe są także wakacje- z powodu koronawirusa wielu z nas zrezygnowało z zagranicznych czy krajowych wczasów, zostajemy w domach. Zadbajmy, aby czas urlopu dobrze wykorzystać.  Zachęcamy do zorganizowania sobie i swoim bliskim wycieczek jednodniowych korzystając z uroków i atrakcji w bliskiej okolicy.

Ze swej strony postaramy się podpowiadać gdzie warto jechać, co zwiedzieć, jakie wydarzenia organizowane są w najbliższym czasie, gdzie odpocząć nad wodą. Zachęcamy też do dzielnia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Może macie jakieś ulubione miejsce, które warto odwiedzić, a może przypadkiem odkryliście nowe, które warto polecić innym? Przysyłajcie propozycje wycieczek jednodniowych wraz ze zdjeciami na nasz adres: redakcja@mojgdow.pl

Nowy cykl zaczniemy od naszego podwórka. Jak można spędzić czas w gminie Gdów?

Przede wszystkim zachęcamy gorąco do korzystania z infrastruktury zielonych terenów Zarabia. Możemy korzystać ze ścieżek pieszo-rowerowych, boisk, placów zabaw lub odpoczywać na łonie natury.  Do waszej dyspozycji uruchomiono w zeszłym roku punkt Zarabie Info, w którym będziecie mogli zaopatrzyć się w foldery i aktualne mapy naszych szlaków rowerowych.

Na Zarabiu mamy do dyspozycji siłownię plenerową, skate park, plac zabaw, miejsce na ognisko. Ponadto można zarezerwować boisko do piłki siatkowej i kort tenisowy. Więcej informacji nt.  działalności Zarabia uzyskasz pod numerem telefonu 532 742 210 lub w punkcie Zarabie Info.

Ponadto w gminie Gdów, w sąsiedztwie ścieżki pieszo-rowerowej na terenie ok. 1,5 ha otwarto kąpielisko wraz z piaszczystą plażą i pełną infrastrukturą. Mowa o długowyczekiwanej inwestycji w nieznanowickim Kuter Porcie. W wodzie każdy będzie czuć się bezpiecznie, do wyboru mamy kapielisko o zróżnicowanej głębokości (do 40 cm, do 120 cm oraz do 180 cm) z opieką ratowników, a obok stoiska gastronmiczne. Z kamerą nowe kąpielisko odwiedzili także reporterzy Kroniki Krakowskiej (zobacz relację tutaj).

Zachęcamy też do odpoczynku nad Rabą. Rzeka przepływa przez całą długość naszej gminy, od Winiar, przez Gdów do Książnic. Niektóre miejsca są bardzo popularne wśród mieszkańców i turystów, jak choćby w Gdowie, w okolicach promenady lub w Fałkowicach, ale zapewniamy, że można znaleźć takie, gdzie będziemy zupełnie sami.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content