W ubiegły weekend odbył się X Jubileuszowy Turniej o statuetkę „Szklanego Buta” pod patronatem Wójta Gminy Gdów

W tegorocznych rozgrywkach grup młodzieżowych brały udział drużyny orlików, młodzików oraz żaków. W głównym turnieju natomiast rywalizowało 8 drużyn. Zgodnie z planem udało się przeprowadzić wszystkie turnieje. Padało wiele bramek, nie zabrakło emocji oraz walki na boisku, wszystko natomiast przebiegało zgodnie z zasadami fair play, oraz czysto sportowej rywalizacji. W sobotę swój turniej rozegrały drużyny orlików, a następnie do grupowych rywalizacji przystąpili zawodnicy z poszczególnych wiosek. Do niedzielnych finałów zakwalifikowały się drużyny z Wieńca, Zręczyc, Cichawy oraz Książnic. W niedzielne popołudnie odbyły się turnieje młodzików oraz żaków. W półfinałach natomiast, Wieniec okazał się lepszy od Cichawy, a Zręczyce pokonały Książnice.

Po zaciętych meczach o miejsca na podium, Książnice zwyciężyły z drużyną z Cichawy, a po bardzo wyrównanej walce i rzutach karnych Wieniec wygrał ze Zręczycami tym samym zdobywając pierwsze miejsce i statuetkę „Złotego Buta”?

?Wieniec

?Zręczyce

?Książnice

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Szymon Wyporek reprezentujący Wieniec.

Królem strzelców okazał się Kamil Węglarz również występujący w drużynie z Wieńca.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział w rozrywkach, a kibicom za liczne przybycie i wsparcie. Szczególne podziękowania kierują w stronę najmłodszych, za ogrom emocji, oraz ich rodziców za gorący doping. Dziękują również wszystkim naszym darczyńcom, oraz partnerom za wsparcie, oraz pomoc, bez której niemożliwa była by organizacja wydarzenia.

Źródło:

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content