W Powiecie Wielickim rusza Krajowa Mapa Zagrożeń

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce informuje, że od 14 września 2016 roku w powiecie wielickim rusza program pod nazwą: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Każdy mieszkaniec naszego powiatu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo, reagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Od 14 września „Mapa” dostępna jest na stronie wielickiej Komendy Policji www.wieliczka.policja.gov.pl .
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej i informacje różnych instytucji.
Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.
Warto podkreślić, że każdy obywatel powiatu wielickiego będzie miał możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony będzie można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Następnie w zależności od miejsca występowania zagrożenia Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, zostaną one wprowadzone wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców naszego powiatu.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997
Apelujemy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji !!!

[Not a valid template]

wieliczka.policja.gov.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content