W poniedziałek, 19 września w Gdowie będzie można bezpłatnie wykonać badanie mammograficze

W poniedziałek, 19 września w Gdowie będzie można bezpłatnie wykonać badanie mammograficze. Badania dla pań w wieku 50-69 lat wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. 

Pracownia mobilna będzie stacjonowała w Gdowie, 19 września w godzinach od 10.00 do 15.30 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Młyńska.

Kolejna wizyta mobilnej pracowni mammograficznej zaplanowana jest w Wieliczce.

Wieliczka – 21 września w godzinach od 9.00 do 15.00 przy sklepie Intermarche, ul. T. Kościuszki 30

 Do bezpłatnej mammografii finansowanej przez NFZ uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

•   nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•   lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Przypominamy, że nie warto zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz  w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content