W niedzielę 4 grudnia zawita do Gdowa Święty Mikołaj

W niedzielę, 4 grudnia na gdowskim Rynku odbędzie się niezwykłe widowisko mikołajkowe.

Lady Fama wraz ze swoimi pomocnikami zabierze najmłodszych mieszkańców naszej gminy w podróż do Krainy Św. Mikołaja. Jednak to nie będzie prosta sprawa, aby tam dotrzeć będzie trzeba zakręcić „Mikołajkowy Kołem Fortuny” i wykonać wylosowane zadania. Lady Famie towarzyszyć będą kucyk Billy oraz kotek Gapcio. A wszystko to w rytm wesołej muzyki, na pięknie, świątecznie udekorowanej scenie, wśród tysiąca baniek mydlanych, lecącego z nieba sztucznego śniegu oraz wystrzałowych cukierków.

Oczywiście w ten magiczny czas, nie zabraknie Św. Mikołaja, który nie tylko rozda słodkie upominki, ale wraz ze wszystkimi zebranymi uroczyście zapali światełka na gdowskiej choince. Aby nasza choinka była jeszcze piękniejsza odbędą się warsztaty, podczas których wspólnie zostanie wykonany najdłuższy świąteczny łańcuszek, który ją przyozdobi. 

Przed Urzędem staną świąteczne stoiska z dekoracjami i rękodziełem wykonanym przez Gdów-ART, ŚDS Zagórzany, a także WTZ Podolany. Podczas gdy małe dzieci będą stać w kolejce do Świętego Mikołaja, duże dzieci będą mogły zakupić świąteczne dekoracje, ozdoby i prezenciki, a przy tym wesprzeć miejscowych rękodzielników oraz twórczość osób niepełnosprawnych.

W Centrum Kultury w Gdowie w godz. 7.30-15.00 można zakupić bilet w cenie 15 zł, który upoważnia do odbioru paczki- słodkiego upominku od Św. Mikołaja!

Uwaga: Bilet należy zachować i dać Św. Mikołajowi podczas rozdawania prezentów.

Szczegóły pod nr tel. 512 186 807 oraz na stronie Centrum Kultury w Gdowie.

 

 

Źródło:Centrum Kultury w Gdowie.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content