W najbliższym czasie…

Zachęcamy do udziału w zbliżających się wydarzeniach kulturalnych, sportowych i charytatywnych, które będą mieć miejsce w najbliższym czasie na terenie naszej gminy.

Już w najbliższą niedzielę, 24 lutego, w Centrum Kultury w Gdowie będzie można oddać krew. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa będą czekać na honorowych dawców krwi od godziny 9 do 13. Jesli możesz-przyjdź, w ten sposób możesz uratować komuś życie. 

Tego samego dnia w Niegowici obchodzona będzie 135. rocznia urodzin Ojca Anzelma Macieja Gądka pochodzącego z Marszowic. Od godz. 14-tej będzie możliwość zwiedzenia domu duchownego.

Trzecim wydarzeniem, które także odbędzie się w niedzielę jest V Gala Sportu, na której zostaną uhonorowani najlepsi sportowcy, trenerzy i drużyny Gminy Gdów 2018 roku. Uroczyste spotkanie odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

We wtorek, 26 lutego, przypada 173 rocznica bitwy pod Gdowem. Z tej okazji Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas zaprasza na uroczystość związaną z upamiętnieniem tego wydarzenia.

Program uroczystości:
9:00 aula Szkoły Podstawowej w Gdowie (budynek dawnego Gimnazjum przy ul. Szkolnej)
– program okolicznościowy przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gdowie
10:00 cmentarz parafialny w Gdowie
– złożenie kwiatów na Kopcu – Mogile poległych uczestników powstania krakowskiego z 1846 roku

Także we wtorek, w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się etap gminny ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Za tydzień, w sobotę 2 marca, Centrum Kultury zaprasza na wernisaż prac Jakuba Warchała, 15 marca na Koncert Eleni w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie (bilety już w sprzedaży), a 25 marca rozpocznie się X, jubileuszowa edycja Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art.

szczegóły na plakatach:

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content