W jaki sposób szybko dostać kredyt? Oto, co musisz wiedzieć

Artykuł Sponsorowany

Wzięcie pożyczki lub kredytu to często jedyna możliwość, aby spełnić niektóre ze swoich marzeń. Zakup domu, samochodu czy wakacje w tropikach z rodziną często wykraczają poza nasz domowy budżet i oszczędności, a pożyczka może stać się skutecznym remedium na nasze problemy. Tym niemniej kredyt lub pożyczka wiąże się z szeregiem formalności, których należy dopełnić zanim otrzymamy upragniony zastrzyk gotówki. Co jednak w przypadku, gdy pieniędzy potrzebujemy “na już”?

Gdzie szybko dostać kredyt?

Na początku należy zdać sobie sprawę, że pandemia koronawirusa w ogromnym stopniu ograniczyła rynek kredytów i pożyczek. Powód był prosty – znaczna część klientów zaczęła zmagać się z płynnością finansową. W konsekwencji banki rzadziej udzielały kredytów. Generalnie, na wzięcie pożyczki wpływa mnóstwo czynników. Niektóre mogą w znaczący sposób przyspieszyć cały proces, ale przedtem dobrze jest zrobić porządny research. Wiedzę na temat pożyczek zaczerpniecie z portalu https://pozyczka4you.pl/, gdzie znajdują się przejrzyste, czytelne treści poświęcone poszczególnym zagadnieniom i problemom związanych z takimi usługami.

Co ma więc realny wpływ na to, w jakim tempie dostaniemy kredyt? Przede wszystkim – miejsce. Możemy bowiem udać się do banku i tam złożyć odpowiedni wniosek. Formalności jest sporo, a czas oczekiwania – no cóż, czasami trzeba wykazać się cierpliwością. Alternatywą są instytucje pozabankowe lub pożyczki od osób prywatnych.

Drugim czynnikiem determinującym szybkość otrzymania pożyczki jest forma kredytu. W przypadku tak ogromnych kredytów jak kredyt hipoteczny liczba formalności, jakie trzeba spełnić jest porażająca. Czas oczekiwania na ostateczną decyzję również bardzo się wydłuża. W przypadku pożyczek gotówkowych możemy dostać pieniądze w zaledwie kilka chwil.

Sporo też zależy od naszego wieku, dochodów, historii kredytowej itd. Ten ostatni punkt tj. historia kredytowa jest zresztą jednym z najważniejszych czynników decydującym o pozytywnej decyzji w sprawie otrzymania pożyczki. Jeśli figurujemy w BIK-u lub innym rejestrze osób zadłużonych, to nasze szanse na kredyt znacząco maleją.

Kredyt stacjonarnie czy online?

O kredyt lub pożyczkę gotówkową możemy wnioskować w placówce stacjonarnej banku (lub instytucji pozabankowej) oraz online. Naturalnie, znacznie szybszą drogą jest wypełnienie odpowiednich wniosków przez Internet. Unikamy w ten sposób marnowania czasu na stanie w kolejce i dojazd.

Z drugiej strony, jeśli obawiasz się wpisywania wrażliwych danych w formularzach internetowych, to warto jednak skonsultować się bezpośrednio z przedstawicielem banku czy wybranej instytucji pozabankowej.

Najszybszą formą uzyskania pożyczki jest tzw. chwilówka, która może pełnić funkcję błyskawicznego zastrzyku gotówki w razie konieczności lub planowanej inwestycji. Ma ona dość krótki termin spłaty, dlatego też zawsze należy pilnować terminu uregulowania płatności. W przeciwnym razie możemy trafić do rejestru osób zadłużonych, a z negatywną historią kredytową będzie nam trudniej dostać kolejną pożyczkę.

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content