W Gdowie powstaje Dziecięca Drużyna Pożarnicza

,,Od małego na całego” to motto zna większość z nas. W ślad za tym hasłem poszli strażacy z Gdowa, którzy rozpoczynają zapisy do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.

Pomysł jej utworzenia zrodził się ochotnikom z Gdowa kilka miesięcy temu. Wtedy właśnie zaczęli się zastanawiać, jak zachęcić dzieciaki do wstąpienia w ich szeregi. Chcemy, aby do drużyny należały dzieci w wieku 6 – 7 lat. Najmłodsi będą mogli pokazać się na różnego rodzaju imprezach, m.in. z specjalnie dla nich przygotowaną, małą sikawką.  Po raz pierwszy planujemy zaprezentować się 4 czerwca przed Urzędem Gminy w Gdowie, gdzie odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka – powiedział Zbigniew Gumułka, prezes OSP Gdowie i jednocześnie pomysłodawca powstania DDP. Planujemy też wspólnie z najmłodszymi wyjazd m.in. na zawody sikawek konnych do Zębu – dodaje prezes Gumułka.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Gdowie będzie jedyną nie tylko w Gminie, ale również w powiecie. Z pewnością mali adepci będą dumnie reprezentować zarówno swoją jednostkę jak i całą gminę Gdów.

Wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio u strażaków.

Autor: Redaktor

Udostępnij post na:

Skip to content