Viola Brzezińska zaśpiewa 13 stycznia w Gdowie

13 stycznia w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie wystąpi Viola Brzezińska ze swym świątecznym koncertem. Towarzyszyć jej będzie pianista Marcin Riege.

Większość z nas może kojarzyć Violę Brzezińską z wygranej w programie „Szansa na Sukces”. Jednak poza tym, artystka ma na koncie wiele innych sukcesów, oraz współpracę z uznanymi artystami. Poznajmy bliżej gwiazdę niedzielnego wieczoru.

Viola Brzezińska urodziła się w Giżycku. Już jako 3 letnia dziewczynka dawała swoje pierwsze koncerty, śpiewając piosenki ulubionych artystów, wzbogaconych własną choreografią. Śpiewała wszędzie tam, gdzie się dało (i gdzie się nie dało) – na podwórkowej huśtawce, na szkolnych akademiach, lekcjach, na długich przerwach chorym w pobliskim szpitalu, w kościele. Brała udział w licznych, lokalnych konkursach piosenki, i zawsze z powodzeniem.
Przez kilka lat uczęszczała do klasy wiolonczeli i fletu PSM I stopnia w Giżycku, oraz do sekcji PIOSENKI przy Bednarskiej w Warszawie. W III klasie licealnej pojechała na pierwszą lekcję emisji głosu do Eli Zapendowskiej, która, gdy usłyszała Violę, powiedziała „przyjedź do Warszawy, ja Ci pomogę”. Przez 3 lata prawie każdego dnia przychodziła na gratisowe lekcje do Eli.

Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, który zwyciężyła brawurowo wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”.
Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Wraz z debiutantami festiwalu opolskiego i Edytą Geppert wyruszyła do Izraela w celu nagrania programu kolędowego dla TVP2. 
W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie „Premiery”, wykonując piosenkę pt. „Szarości me”, którą specjalnie dla niej napisali Jacek Cygan i Piotr Rubik.

Dołączyła do grona artystów występujących w słynnym musicalu „Metro”, gdzie grała jedną z głównych ról. 
Z teatrem BUFFO współpracowała 6 lat, występując na największych scenach, halach koncertowych, sportowych w całym kraju, a także we Francji.
W 2001 roku otrzymała I nagrodę dla najlepszej wokalistki na Festiwalu Młodych Talentów w Rawie Mazowieckiej, gdzie występowała z zespołem STAWY JANA z Łodzi. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie na II Przeglądzie Jazzowym w Łodzi występując z zespołem TDI.
W 2002 roku wygrała casting na wokalistkę znanego polskiego zespołu. Gdy dowiedziała się, że to Ich Troje, zrezygnowała ze współpracy. Nagrała kilka piosenek do soundtracków takich filmów jak „Spona”„Amok”„Towar”.
Zaśpiewała na płycie „Trzeci wymiar” Roberta Jansona obok Kuby Badacha, Marka Bałaty.
W roku 2000 została solistką zespołu SARUEL, z którym nagrała kilka płyt, zarówno studyjnych jak i live, koncertowała w różnych miastach Polski, a także dwukrotnie w Italii.
Brała udział w spektaklu „Słowa nadziei” u boku znakomitego mima Grzegorza Misiewicza oraz aktora Krzysztofa Kolbergera. Współpracowała ponadto z zespołem 40 i 30/70.
Gościnnie występowała z rodziną Pospieszalskich w koncertach kolędowych.
Gościnnie zaśpiewała z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, ponadto z Januszem Bigdą, Krzysztofem Krawczykiem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, Magdą Anioł, a także z zespołami: Full Power Spirit, Triquetrą, chórem Voce Angeli, TGD, De Mono.
Wraz z kanadyjskim muzykiem, wokalistą Davidem Mc Donaldem oraz zespołem Viola i New Day odbyła trasę koncertową po Niemczech  i po Polsce.
Wraz z muzykami z zespołu NEW LIFE’m, Lidką Pospieszalską, Basią Włodarską prowadzi warsztaty muzyczne, ucząc emisji głosu.
W 1995 otrzymała tytuł Giżycczanki roku i w tym samym roku przez redakcję magazynu „Pani” została zaliczona do grona 100 Polek roku.
W maju 2008 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta – „PRZYSTAŃ” oraz w tym samym roku płyta „CZEKANIE” chóru Ex Nomine z gościnnym udziałem Violi.
W 2010 r. wraz ze znakomitym gitarzystą Sławomirem Kosińskim wydała płytę „WŚRÓD NOCNEJ CISZY”.
W 2012 r. wydała drugą swoją solową płytę „A2”, która wielokrotnie była wybierana płytą tygodnia w różnych rozgłośniach radiowych w Polsce. Dwa lata później ukazała się płyta dedykowana dzieciom – „OPOWIEŚCI Z MĄDREJ KSIĘGI”.
W 2015 roku wydała swój piąty solowy album pt. „CLASSICAL” z najsłynniejszymi utworami muzyki klasycznej.
W tym samym roku Viola po raz kolejny podjęła współpracę z Robertem Jansonem. Owocem tej współpracy jest utwór „Róża”, który znalazł się na płycie „Przygotuj się na miłość”.
W lutym 2016 roku, we Włoszech ukazała się płyta „PACE A VOI” wydana przez włoską aktorkę Claudię Koll, z gościnnym udziałem Violi.
W grudniu 2016 roku wzięła udział w projekcie Caritas – „Rodzina Rodzinie”, nagrywając „Kolędę syryjskich i polskich rodzin”, która emitowana była wielokrotnie w niemal wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych w Polsce.
W lipcu 2017 r. była jedną z gwiazd trasy koncertowej „Lata z Radiem”, a piosenka „Przystań” z jej pierwszego solowego albumu znalazła się na płycie „Lato z Radiem 2017”.

A już w najbliższą niedzielę zaśpiewa dla nas w Gdowie.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content